Android’e Google Play Geliyor

Son zamanlarda eksiklerini gidermeye çalışan Android bu sefer de güncellemelerine bir yenisini daha ekledi. iOS işletim sisteminde bulunan Play Games tarzı bir uygulama eklentisini işletim sistemine katmak üzere. Dünya genelinde akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 65’e yakınının tercih ettiği Android işletim sistemi, eksiklerini giderek bu yüzdeyi daha da arttırmayı planlamakta. Hiç kuşku yok ki bu eklenti binlerce kullanıcının Android’i seçme sebebi olabilir. Peki bu uygulama ne gibi avantajları beraberinde getirecek ? Sorusuna yazımızda cevap bulabileceksiniz.


Öncelikle bahsetmek isterim ki Android kullanıcıları bu güncellemeyle Google Play Games’de aradıklarının fazlasını bulabilecekler. En yeni oyunların ayarlanabilir özellikleri, ücretli uygulamaların ücretsiz sürümleri, multi (çoklu) oyuncu desteği gibi önemli avantajları beraberinde getirecek. Google Play Games ile artık online oyunlarda aynı anda 32 kişi ile beraber aynı oyunda oynamak hayal olmayacak. Bunların yanı sıra bünyesinde barındırdığı binlerce ücretli ve ücretsiz uygulamaya sahip Android’de artık sadece oyunların sunulduğu bir platform olacak. Bu uygulama sayesinde binlerce ücretli uygulama oyun severlere ücretsiz sunulacak. Google Play Games adından da anlaşıldığı üzere sadece oyunların kullanıcılara sunulduğu bir platform. Belki Android’in eksikliği olarak görülen bu uygulama Android için çok ciddi bir geliştirme örneği.


Teknolojik gelişmelerin ve piyasa rekabetinin bu kadar önem arz ettiği bir zamanda Android’in böyle bir yeniliğe gitmesi hiç şüphesiz ki binlerce kullanıcıyı tarafına çekecektir. İçeriği hakkında tam bir bilgi sahibi olamadığımız Google Play Games, bu yazın ortalarına doğru kullanıcılara sunulacak. Yakın bir zamanda daha da netleşecek olan bu gelişmeyi merakla bekliyoruz. Kullanıcıları ve oyun severleri ne kadar memnun edecek sorusuna kesin bir cevap verememekle birlikte, piyasaya çıktığı zaman hep birlikte göreceğiz.