LinkedIn’in Yeni Özellikleri

Bugüne kadar kullanıcılarına profillerini inceleyenleri bildiren ve bu bildirimi detaylı bir şekilde yapmanın karşılığında ücret de talep eden LinkedIn, sistemine yeni ve ücretsiz bir özellik ekledi. Platformun resmi blog sayfasında yer alan güncellemeye göre, LinkedIn kullanıcıları bundan sonra ana sayfalarında güncellemelerini görüntüleyen kullanıcıları da görecek. Kullanıcıların bu özellik kapsamında ne kadar bilgi göreceğine dair bir sınırlama bulunmuyor.

LinkedIn üyeleri böylece artık hem yaptıkları güncellemelerle paylaştıkları haberlerin ne kadar görüntülendiğini, beğenildiğini ve yorum aldığını; hem de bu aktivitelerin hangi kullanıcılar tarafından yapıldığını öğrenebilecekler. Bir kariyer platformu niteliğinde olan LinkedIn’in kullanıcıları bu özellik sayesinde sosyal çevrelerine yeni bağlantılar ekleyebilecekler ve siteyi bireysel veya firmaları namına kullananların daha fazla ölçümleme bilgisi edinmeleri sağlanmış olacak.

LinkedIn’e eklenen ve ‘son ziyaret ettiğiniz sayfalar’ şeklinde tanımlanan ikinci yenilik ise LinkedIn üyelerinin yaptıkları her türlü aktiviteyi takip edebilmesini sağlıyor ve bu da kullanıcılara daha önce yaptıkları bir şeye daha kolay geri dönüş yapabilme olanağı veriyor. Bu özellikle üyeler görüntüledikleri profilleri, yaptıkları aramaları ve dahil oldukları grup tartışmalarını takip edebilecekler.

LinkedIn güncellemeleri bitecek gibi görünmüyor, zira platformun satışlarının halen yüksek olmasına karşın sitenin büyümesinde bir yavaşlama söz konusu. Gelirlerini kaybetmek istemeyen sosyal medya platformu, öyle görünüyor ki, daha çok sayıda kullanıcı ve reklam veren çekmek amacıyla güncellemeler yapmaya devam edecek.