Nokia Lumia 620

Nokia’nın orta sınıf telefonlarından olan Lumia 620’ye baktığımızda aslında segmentinden çok daha üstün özelliklere sahip olduğunu görüyoruz. Bu durumun ana nedenlerinden biri de kuşkusuz Nokia’nın tercih ettiği Microsoft’un Windows Phone 8’inin oldukça geliştirilmiş olmasıdır. Türkiye’de satış fiyatının yaklaşık olarak 750 TL olmasına rağmen rekabet halinde olduğu diğer markalara göre oldukça üstün özelliklere sahip olan Lumia 620, satış rakamlarında bu üstünlüğünün karşılığını da yavaş yavaş almaya başlamış gözüküyor.


Nokia Lumia 620’nin donanım özelliklerine baktığımızda; 5 megapiksel bir kameraya ve 1 GHz hızındaki işlemciye sahip olduğunu görüyoruz. 3.8 inç’lik bir ekran boyutuna sahip olan Lumia 620 kullanışlılık olarak harika bir telefon. Tek elinizle bile rahatlıkla işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. 480*800 piksellik bir ekran çözünürlüğüne sahip olan Lumia 620’nin yoğunluğu 246 ppi’ye denk gelmektedir. Lumia 620 arka kapak rengi açısından oldukça zengin seçenekler sunmuştur. Mor pembe, turuncu, limon yeşili, cam göbeği, siyah ve beyaz seçeneklere sahip çift katmanlı arka kapakları bulunmaktadır ve kulaklık jakları ilginç bir şekilde bu kapaklara entegre edilmiş durumdadır.


Çift çekirdekli, 1 GHz hızında Qualcomm Snapdragon S4 işlemciye sahip olan Lumia 620 ayrıca Adreno 305 GPU bulundurmaktadır.8 GB dahili hafıza bulunduran Lumia 620 ayrıca microSD bulundurmasıyla hafızasını 64 GB’ye kadar çıkarabilmektedir. Telefonun tercih ettiği kablosuz bağlantı özellikleri sayesinde hareket halinde olsanız bile hızlı bir şekilde mobil internetinizi kullanabileceksiniz. Lumia 620 bu özelliklerine ek olarak ivmeölçer, pusula ve yakınlık sensörü gibi ekstra donanımlar da bulundurmaktadır. Windows Phone kullanılmasıyla 100.000’lerce uygulamayı Lumia 620 telefonunuza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Son olarak performans/fiyat baz alındığında Lumia 620’nin gönül rahatlığıyla tercih edilebilir bir telefon olduğunu söyleyebiliriz.