Samsung’un Akıllı Saati Görücüye Çıkıyor


Samsung ve Apple arasında süren teknoloji savaşına bir yenisi daha ekleniyor. Apple’ın üzerinde çalıştığı akıllı saat modeli iWatch’dan önce Samsung tarafından Galaxy Gear satışa sunulacak. Samsung’un akıllı telefonu Galaxy Gear, 4 Eylül tarihinde Berlin’de düzenlenecek IFA tüketici elektronikleri fuarında tanıtılacak.

Samsung Galaxy Gear ile sesi arama, e-posta yazma ve internette sörf yapma özelliklerinin sunulacağı gelen bilgiler arasında.Akıllı saat girişimini ilk olarak Sony, Smart Watch 2 modeli ile gerçekleştirmiş ve 275 bin ön sipariş almayı başarmıştı.

Araştırma şirketi Canaly’den alınan verilere göre 2013 yılı bitmeden toplam 500 bin akıllı saat satılabileceği ön görülmekte.Yine bir diğer araştırma şirketi Juniper Research’in, 2018 yılına kadar 170 milyon akıllı ürünün satılacağını ön gördüğünü belirtmekte fayda var.

Akıllı saat pazarında Sony, Apple, Samsung, LG ve Microsoft gibi dev firmalar kıyasaya bir mücadeleye girecekler ve pasta’dan en büyük pastayı alabilmek adına şüphesiz yepyeni teknolojileri bizlerle buluşturacaklar.