Chart.js – Görsel Analiz Yazılımı

Ingiliz asıllı yazılım ve tasarımcı Nick Downie tarafından hazırlanan ve ücretsiz olarak sunulan bu java script (Chart.js) uygulaması ile birbirinden güzel ve hareketli görsel analizler yapabilir, 6 farklı çizelge türünden istediğinizi seçerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Öncelikli olarak Chart.js için hazırlanan web sayfasıda tıpkı uygulama gibi mükemmel bir sadelikte. Dökümantasyon sayfaları o kadar güzel hazırlanmış ki bu konulara uzak olsanız dahi kolaylıkla sitenize veya sunumunuza Chart.js’i entegre edebilirsiniz. Dökümantasyon içerisinde yer alan kullanım örnekleri ve detayları ile uygulamaya tam anlamı ile hakim olmak bir kaç dakikanızı alacaktır.

Chart.js Kullanarak Neler Yapabilirsiniz?

Kullanılabilir 6 Çizelge:
Görsel tablolarınızı 6 farklı grafik ile sunabilirsiniz. Tamamı animasyonlu, özelleştirilebilir ve retina uyumlu.

HTML 5 Tabanlı:
Chart.js ile hazırladığınız tüm çizelgeler HTML5 elementlerini kullanmakta. Tüm modern tarayıcılar ile sorunsuz çalışmakta.

Basit ve Esnek:
Chart.js tamamı ile ücretsiz, oldukça hafif bir yapıda kodlanmış ve bir çok özelleştirme imkanı sunmakta.

Bir kaç gün önce hosting devi Media Temple tarafından paylaşıldığı zaman Chart.js hakkında bilgi sahibi olmuştum ve sizlerle paylaşmak için favorilerime eklemiştim, kısmet bugüneymiş. Umarım faydalı olur ve tasarladığınız projelerinizde size verimli bir araç olur.