En Iyi Fotoğraf Uygulamaları

Artık iPhone kullanıcıları için bir yandan da profesyonel makina kullanıcısı diyebiliriz. Çünkü gün geçtikçe Apple Store’a yeni uygulamalar geliyor.

Bu uygulamalar, çekilen fotoğrafın parlaklığını düzeltmeye, kırmızı göz ayarını yapmaya, efekt vermeye ve daha birçok özelliğe yarıyor.

Bunun yanı sıra dinamik kareler de elde etme şansınızı yakalayabildiğiniz bu uygulamalar Apple kullanıcıları tarafından oldukça ilgi görmekte.

İşte en iyi fotoğraf uygulamaları;

Analog Camera (Fiyat: 0,99 Dolar)

Bu uygulama ile çektiğiniz fotoğraflara ince ayar yapabiliyorsunuz. Yine bu uygulamada birçok filtre de bulunuyor.

Instagram (Fiyat: Ücretsiz)

iPhoneların yanı sıra Andorid işletim sistemi kullananların da indirebileceği bir uygulama. Dünyanın her ülkesinden kullanıcıları bulunan Instagram, yoğun ilgi görmekte.

Bu uygulamada fotoğraflarınıza efekt verip, parlaklığını ya da bulanıklığını ayarlarken aynı zamanda çerçeve ekleyebilirsiniz.

Adobe Kuler (Fiyat: Ücretsiz)

Bu uygulama çevrenizdeki birşeyi resmederek renk temaları oluşturmanızı sağlıyor. Bu uygulama özellikle tasarımcılar ve sanatçılartarafından tercih edilmekte.

Kaleido Lens (Fiyat: Ücretsiz)

Telefonunuzu sağa sola çevirerek yeni fotoğraflar ve desenler yaratabilirsiniz. Yine birçok kişi tarafından kullanılan bir uygulama.

Mextures (Fiyat: 0,99 Dolar)

Bu iPhone uygulaması, çektiğiniz fotoğraflara eğim, kabartılar ve şekiller eklemenize yarıyor.

Camera Noir (1,99 Dolar)

Eskiz tarzı seven kullanıcıların tercihi olan bu uygulamada siyah beyaz fotoğraflar yaratabiliyorsunuz.

PicStitch (Ücretsiz)

Bu uygulama sayesinde apayrı fotoğrafları birleştirerek kolajlar yaratabiliyorsunuz.

Shapely (Ücretsiz)

Çektiğiniz fotoğraflara çerçeve ekleyebileceğiniz bir uygulama. Tasarladığınız şekillere aynı zamanda renk, desen, yazı ve grafik de ekleyebiliyorsunuz.

Word Swag (1,99 Dolar)

Fotoğraflara yazı ekleyebilme olanağı sunan uygulama. Yazılarınıza değişik fontlar ekleyebiliyorsunuz.

iPhonelarda en çok kullanılan fotoğraf uygulamaları bu şekilde. Yeni uygulamalar çıktığı zaman, sitemizden takip edebilirsiniz.