Hemen Web Siteniz Olsun Ister misiniz?

Kişisel olarak basitçe bir web sayfası yapmayı düşünecek olsam mutlaka WordPress altyapısını kullanırdım. Bir çok tasarımcı ve yazılımcıda aynı şeyi yapıyor ve içeriklerini WordPress alt yapısı ile birlikte ziyaretçilerine sunuyor. İçerdiği geniş eklenti desteği ve sürekli güncellenen yapısı ile, arama motoru optimizasyonu konusundaki yetenekleri ile WordPress uzun bir süre vazgeçilmez olmaya devam edecek.

Ben ise bugün sizlere daha farklı içerik yönetim sistemlerinden bahsetmek ve tanıtmak istiyorum. Bu sistemler sayesinde online olarak hızlıca web sitesi sahibi olabilir, yapacağınız araştırmalar doğrultusunda sitenizin kapsamını genişletebilir ve internet dünyasına hızlıca adım atabilirsiniz.


 

Dunked:

CMS-Dunked

Dunked, WordPress için ücretli temalar hazırlayan Orman Clark’ın kurucusu olduğu harika bir online portfolyo sistemi. Bu sistemi kullanarak hızlıca kendinize ait bir portfolyo hazırlayabilirsiniz, üstelik bunu hiçbir yazılım yapmadan tamamen görsel olarak oluşturabilmeniz mümkün.

 

Medium:

CMS-Medium

Bence Medium yazar çizerler için harika bir ortam sunuyor, minimal bir konseptte, tamamen ne gördüyseniz ne duyduysanız onları paylaşabileceğiniz bir altyapıyı, basit bir arayüz aracılığı ile sizlere ve dolayısıyla sizin ziyaretçilerinize sunuyor.

 

Pico:

CMS-Pico

Oldukça basit, hızlı ve flat sistemi kullanılarak hazırlanmış bir içerik yönetim sistemi Pico. Basitçe hazır metin kalıplarını düzenleyerek kendinize ait bir web sitesi oluşturabilmeniz mümkün.

 

Leeflets:

CMS-Leeflets

Jason Schuller tarafından hazırlanıyor olan Leeflets şu anda takibimde olan bir sistem. Sizin de aynı şekilde takipte kalmanızı öneriyorum, oldukça kapsamlı proje ve web sitesi sayfaları hazırlamak için sıkı bir çalışma devam ediyor ve çok kısa bir süre içerisinde servisin aktif edilmesi bekleniyor.

 

SquareSpace:

CMS-SquareSpace

Sanırım tanıttığım bu az duyulmuş içerik yönetim sistemleri içerisinde en büyük pasta SquareSpace’in, gerçi buna pasta denemez çünkü kullanan kişi sayısı milyonlar ile ifade edilmekte. Yaratıcı ekiplerin cenneti diyebiliriz SquareSpace için, çok kolay bir şekilde sayfa yönetimine imkan veren alt yapısı ve kolay arayüzü ile mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum. Üstelik yeni eklenen online alışveriş modülü ile rakiplerinin bir hayli önüne geçmiş durumda.

 

Dropplets:

CMS-Dropplets

Dropplets basit bir blog yaratma aracı, kullandığı bir veritabanı veya karmaşık bir yönetim alanı yok. Saniyeler içinde kurabildiğiniz, kolay kullanımı ile dakikalar içerisinde web sitenizi aktif edebileceğiniz oldukça başarılı bir sistem.

 

Virb:

CMS-Virb

Virb ile hızlı bir şekilde web sitesi oluşturabilir, hali hazırda var olan içeriğinizi, görsellerinizi kolay yönetim paneli sayesinde sisteme aktarabilir ve sizler için tasarlanmış birbirinden başarılı temalardan birini seçip internet ortamına hızlı bir girişi yapabilirsiniz.

 

Koken:

CMS-Koken

Koken özellikle fotoğrafçılar, tasarımcılar ve yaratıcı sektörde çalışan tüm bireyler için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Çok hızlı bir şekilde yapmış olduğunuz çalışmaları ve içeriği size sunulan birbirinden güzel temalar vasıtası ile okuyucularınız ile paylaşabilirsiniz.

Not: Özellikle WordPress, Drupal vs.. gibi sistemleri tanıtmak istemedim, bilinmeyen ve pek bahsedilmeyen projelere yoğunlaşarak sizlere daha faydalı olabileceğimi düşündüm, ilerleyen zamanlar da sıfırdan bir WordPress sitesi nasıl kurulur adlı yazımızla sizlerle birlikte olacağız. (: