Instagram ile Video Çekimi

Facebook tarafından astronomik bir bedelle satın alınan popüler mobil uygulama Instagram‘a video çekme özelliği eklendi. Facebook içerisindeki küçük bir ekipten büyük bir yenilik olarak lanse edilen bu yenilik ile 15 saniyelik videolar çekip, Instagram’ın fotoğraf teknolojisi içerisinde kullandığı 16 farklı filtreyi videolarada uygulayabileceğiz.

Yapılan basın toplantısının bitmesinin ardından iTunes Store‘da hemen güncellemesi çıkan ve fotoğraf ekleme özelliği entegre edilen Instagram bu hali ile çok daha eğlenceli. Twitter’ın Vine ile elde ettiği üstünlüğü getirilen bu yenilik ile altüst eden Facebook ve Instagram ortaklığı kullanıcılarını uzunca bir süre meşgul edecek gibi.

Instagram’ın kurucularından Kevin Systrom tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasının ardından kullanıcılardan tam not alan bu yenilik, Türk Instagram kullanıcıları tarafından da büyük bir ilgi ile karşılandı. Kendi Instagram adresimden kontrol ettiğimde hemen herkesin yeni video çekimleri yapıp paylaştığını görmeye başladım. (:

Instagram tarafından uygulamaya eklenen video çekim özelliğini tanıtan videoyu aşağıda bulabilirsiniz.