AppleDiğerTeknoloji

WWDC 2019’da Bizi Neler Bekliyor?

0
WWDC 2019'da Bizi Neler Bekliyor?

Apple’ın her yıl düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) 2019’un başlamasına çok az bir zaman kaldı. Sonbahar da tanıtımı yapılan iPhone etkinliklerinden sonra en çok ilgi gören Apple etkinliği olan WWDC’yi dünya’nın her bölgesinden geliştiriciler ve ilgi duyan kişiler takip edecekler.

İçerik:

  • Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) 3-7 Haziran 2019 tarihleri arasında düzenlenecek.
  • Konferansa ev sahipliğini San Jose’de bulunan McEnery Convention Center yapacak.
  • iOS 13, macOS 10.15, watchOS 6, tvOS 13 tanıtımları yapılacak.
  • Yazılımların beta sürümleri geliştiriciler ile paylaşılacak.
  • Yeni Mac Pro ve 6K ekran çözünürlüğü tanıtımı’nın yapılması bekleniyor, MacBook tanıtımı beklenmiyor.

WWDC 2019’un açılışı ile birlikte Apple tarafından milyonlarca kullanıcısı olan popüler işletim sistemlerinin yeni versiyonlarının tanıtılması beklenmekte. iPhone ve iPad için iOS13, Mac sürümleri için macOS 10.15, Apple Watch kullanıcıları için watchOS 6 ve Apple TV kullanıcıları için tvOS 13’ün tanıtımlarının yapılması beklenmekte.

 Apple WWDC 2019

Apple WWDC 2019

Şimdi gelin Dünya Geliştiriciler Konferansı 2019’a (WWDC 2019) biraz daha yakından bakalım.

WWDC 2019 Tarihi ve Türkiye Saati ile Tanıtımlar

Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) 3-7 Haziran 2019 tarihleri arasında, geçtiğimiz yıl da etkinliğe ev sahipliği yapan McEnery Convention Center’da düzenlenecek.

Etkinliğin Türkiye saati ile 3 Haziran 2019, 20:00’de başlaması bekleniyor.

WWDC 2019 Etkinliğini Nasıl İzlerim?

Apple tarafından Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) için kendi web sitesi üzerinden canlı yayın yapılacak. Ayrıca kaçıranlar için de etkinliğin tamamı bir video olarak kullanıcılara sunulacak.

WWDC 2019’da Bizi Neler Bekliyor?

iOS 13

iPhone, iPad ve iPod touch kullanan kullanıcıların büyük bir iştahla beklediği yeni iOS versiyonu (mobil işletim sistemi) iOS 13’ün tanıtımı yapılacak.

iOS 13’ün daha çok hızlandırılmış bir mobil işletim sistemi deneyimi sunacağını beklemekteyiz.

macOS 10.15

Mac ve MacBook kullanıcılarının kullanmakta olduğu macOS işletim sistemi için 10.15 güncellemesi ile bizleri nelerin beklediği henüz belli olmasa da iOS ve macOS arasındaki uyumun çok daha yukarılara çekileceğini öngörmekteyiz.

watchOS 6

Apple Watch kullanıcılarının işletim sistemi olan watchOS 6’nın tanıtımı ile birlikte Sleep Tracking özelliğinin çok daha düzgün çalışması beklenmekte. Getirilecek yeni özellik ve iyileştirmeler hakkında ise henüz kesin bir bilgimiz bulunmamakta.

tvOS 13

Apple TV kullanıcıları’nın heyecanla beklediği tvOS 13 ile ilgili henüz hiçbir detaya erişemedik. WWDC 2019’da biz de sizlerle birlikte getirilen yenilik ve iyileştirmeleri öğreneceğiz. 🙂

Yeni Donanımlar

Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) sadece yazılımsal yenilikleri değil aynı zaman da yeni donanımları da bizlerle buluşturacak. Yenilenen Mac Pro, yeni jenerasyon iMac Pro ve 16” MacBook Pro (4K çözünürlük) tanıtımı yapılması beklenen heyecan verici yeni donanımlar.

Son olarak Apple’ın üzerinde yoğun çaba sarf ettiği, 31.6” ebatlarında ve 6K çözünürlük sunması beklenen Mac Pro’nun da Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) 2019’da tanıtımının yapılmasını beklemekteyiz.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Tip 1 Diyabet Hastaları için Kapsül İnsülin Müjdesi

Önceki haber

John Wick 4 Geliyor! John Wick 4’ün Vizyon Tarihi ve Detayları

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Apple