DiğerEğlence

2000’lerin En Komik 3 Yerli Dizisi

0
En Komik 3 Yerli Dizi

2000’li yılların hemen başında ve sonrasında hayatımıza birbirinden komik ve unutulmaz diziler girdi. Bu yazımızda 2000’ler de televizyonlarda yer alan en komik 3 diziyi sizler için derledik.

7 Numara

7 Numara 2019 yılında hala daha çok sayıda insan tarafından bilinen ve YouTube gibi mecralarda halen da videoların izlendiği bir dizi 2000 ve 2003 yılları arasında dramatik komedi türünde ekranlardaki yerini almıştı.

Üniversite okumak için başka şehirden gelen ve yurtta kalmaya başlayan 4 kızın hikâyesini anlatan dizi de rahat edemeyip yurttan eve çıkan kızlar ev ararlar ancak maddi güçleri yetmediği için kendilerine uygun bir ev bulamazlar. İki katlı ahşap 7 numaralı evin kiralık olduğunu görürler daha önce çocukları olmayan Vahit ve Zeliha çifti bu evin üst katını 4 kız arkadaşa kiraya verir. Daha sonra bakkalın saf ve Taşralı amca oğulları da İstanbul’a gelip kızlar ile aynı evin alt katına yerleşir ve hikâye başlar. 7 Numara tam anlamıyla hayatımıza renk katan bir dizi olmayı başarmıştı.

Avrupa Yakası

Gülse Birsel’in kaleme aldığı ve 2004-2007 arasında ekranlarda yer alan Avrupa Yakası çok sayıda insan tarafından beğenilmişti. Halen daha çok sayıda insanın dizi repliklerini unutmadığını ve gülerek birbirine söylediğini unutmayalım.

Avrupa yakasındaki Burhan Altıntop, Şahika, Volkan,  Aslı gibi karakterler hiçbir zaman unutulmadı. Nişantaşı’nda ailesiyle yaşayan Volkan ve Aslı sürekli olarak birbiriyle kavga eder ve birbirlerine sorun çıkarırlar. Nişantaşı’ndaki apartmanda her zaman bir sorun ve karmaşa vardır. Oyunculuklarını Ata Demirer, Hasibe Eren, Gülse Birsel, Engin Günaydın gibi oldukça usta isimlerin yer aldığı dizi halen daha unutulmazlar arasında yer almakta.

İşler Güçler

İlk 2 dizi biraz daha 2000’lerin başında hayatımıza girmiş ve eskimeye yüz tutmuş dizilerdi. Listemizin son sırasında ise İşler Güçler var. 3 yakın arkadaş oyunculuk yolundaki yapmış olduğu maceraları ve yaşadıklarını konu alıyor.

Ahmet Kural ve Murat Cemcir gibi günümüzde oldukça popüler olan isimlerin yer aldığı dizide heyecan komedi ve aksiyon her zaman devam ediyor. 2012-2013 yılları arasında hayatımıza girmiş olsa da İşler Güçler dizisi unutulmazlar arasında yerini almayı çoktan başardı.

Ayça Diril
Sosyal medya’yı oldukça sık kullanan, gizli gerçeklerin peşinden giden, yaşayan tüm canlılara derin bir sevgi ve saygı besleyen, Istanbul’da ikamet eden.. işte benim Zeki Müren. :)

Toptan Elektronik Ürünleri İnternetten Almak

Önceki haber

Instagram’ın En Çok Kazanan İsimleri

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Diğer