SeyahatYaşam

Yapımıyla Dikkat Çeken 5 Büyüleyici Havuz

0

Dünyanın birçok farklı bölgesinde yerel kültürlerin değişiklik göstermesi yaşam biçiminden mimariye kadar her türlü alanda kendini gösterebiliyor. Öyle ki bunun en farklı örneklerini havuz yapımlarında bile görmek mümkün. İşte dünyanın farklı bölgelerinden manzara ve yapılışlarıyla dikkat çeken beş havuz;

1- Monastera Santa Rosa, Amalfi, İtalya

İtalya’nın Salerno şehrindeki Amalfi bölgesinde bulunan ve lüks bir otel olan Monastera Santa Rosa içerisinde yer alan bu sonsuzluk havuzu manzarası ve doğal kalıbıyla dikkat çekiyor. Kullanılan malzemelerdeki uyumun yanı sıra termal özellikli suyuyla da ziyaretçilerini kendine çekiyor. Böylelikle havuz kimyasalları kullanımı da farklılık gösteriyor.

2- Sanchaya, Bintan Adası, Endonezya

Endonezya’nın pek bilinmeyen Bintan Adasında yer alan 19 villalı ve 9 suitli Sanchaya adlı lüks otel Singapur kıyısına bakıyor ve Güney Çin Denizi manzarasıyla göz dolduruyor. Tuzlu su kullandığı için de klor içermiyor ve daha sağlıklı bir deneyim sunuyor.

3- Phulay Bay, Tayland

Tayland’da Tab Kaek sahilinde bulunan ve Ritz-Carlton’ın projesi kapsamında yaptırılan havuzun manzarası ve genişliği dikkat çekiyor. Andaman denizinin karşısında yer alan kireçtaşından oluşmuş dağlara bakan cephesiyle ziyaretçilerini büyüleyen havuz huzurun kapılarını aralıyor.

4- San Alfonso Del Mar Resort, Şili

Dünyanın en büyük havuzu olarak bilinen San Alfonso Del Mar Resort dokuz futbol sahası genişliğiyle dikkat çekiyor. Havuz bakımı için büyük bir çaba gerektiren San Alfonso Del Mar Resort aynı zamanda Guinness Rekorlar Kitabında 35 metre ile en derin havuz olma özelliğini de taşıyor.

5- Grand Hotel Central, Barselona

İspanya, Barselona’da yer alan Grand Hotel Central şehrin göbeğinde yer alan konumu ve lüks stiliyle dikkat çekerken havuzunun güzelliği de ziyaretçileri kendine bağlıyor. El Born’daki konumunda saatlerce izlenebilecek manzaraya sahip sonsuzluk havuzu sizi kendine hayran bırakacak.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

JivoChat ile Sitenize Canlı Destek Sistemi Ekleyin

Önceki haber

Toptan Elektronik Ürünleri İnternetten Almak

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Seyahat