DiğerTeknoloji

JivoChat ile Sitenize Canlı Destek Sistemi Ekleyin

0
JivoChat ile Sitenize Canlı Destek Sistemi Ekleyin

Canlı destek sistemlerinin önemi; müşteri sadakati sağlama ve dönüşüm oranlarını arttırma söz konusu olduğunda günden güne artıyor. Zira, online olarak hallettiğimiz işlerin sayısı artarken, bu süreçte çıkabilecek sıkıntılar da bununla doğru orantılı olarak artıyor. Çok büyük çaplı olmayan e-ticaret siteleri bile günde binlerce sipariş alabiliyorken; ödemede çıkan problemler, iade işlemleri, kargo takibi, vb. süreçlerde hız çok büyük önem kazandı. Hem müşteriler hem de satıcılar bu trafiği [email protected] üzerinden yürütmenin son derece verimsiz olduğu konusunda hemfikir.

İşte canlı destek sistemleri, bu süreçlerin hepsini tek bir kanaldan yöneterek online hizmetlere hız kazandırıyor, aynı zamanda da ziyaretçileri müşteriye dönüştürmeye yardımcı oluyor. Bu yazılımların arasından Modern tasarımı, %100 Türkçe olması, satış ve dönüşüm oranlarını arttırmaya odaklı zekice özellikleriyle JivoChat, diğerlerine nazaran biraz daha fazla dikkat çekiyor.

Wells Fargo, 2002 yılında çevrimiçi sohbetin kullanımında bir öncü oldu. Bu ilk canlı destek hizmetinden, karışık sonuçlar doğurduğu halde, çevrimiçi alışveriş sürecine canlı yardımı entegre etme noktasında asla vazgeçilmedi. 2008 yılında, Wells Fargo, satışları artırmak için çevrimiçi sohbetten yararlanma yönünde ikinci bir girişimde bulundu ve bu kez sonuçların kristal berraklığında olduğu görüldü. Yüksek müşteri memnuniyeti skorları ve dönüştürülen müşterilerde yapılan çift haneli artış, bu teknolojinin bir kez daha değerini gösterdi.” NYTimes

JivoChat’i ön plana çıkaran özelliklerine bakalım bir de:

Satış kanallarınızı tek bir platformda toplayabilirsiniz.

Jivo ile Facebook Messenger, Viber ve Telegram mesajlarınızı tek bir platformdan yönetebilirsiniz. Tüm diğer popüler kanallar da yolda…

E-mail trafiğinizi yönetebilirsiniz.

E-mail adresinizi Jivo’ya atayarak gelen tüm isteklerinizi, e-postalarınızı ve mesajlarınızı Jivo uygulaması üzerinden görüntüleyebilir ve yanıtlayabilirsiniz.

Ziyaretçilerinizi izleyip akıllı tetikleyicilerle müşteriye çevirebilirsiniz.

JivoChat’in akıllı tetikleyicileri sayesinde ziyaretçilerinize adeta gerçek bir mağazadaymış hissi yaşatabiliyorsunuz. Örneğin, siteniz üzerinden ayakkabı satıyorsunuz. Ziyaretçileriniz “satın al” butonuna basana kadar ne istediklerinden haberiniz olamıyor. Fakat JivoChat’e sahipseniz akıllı tetikleyicilerinizi şu şekilde ayarlayıp, ziyaretçilerinizin her birini potansiyel müşteriye dönüştürebilirsiniz:

Eğer ziyaret edilmiş sayfaların sayısı 2’den fazla ise ve bulunulan sayfa “Tesisat tamirat ve bakım” ise ve sayfadan geçirilen süre 10 saniyeden fazla ise şu mesajı göster:

 

 

 

 

Ziyaretçilerinizden anlık çağrı istekleri alabilirsiniz.

Gerek mobil gerek masaüstü cihazdan sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterileriniz tek bir tıkla sizden çağrı talebinde bulunabilirler. Siz veya müşteri hizmetleri çalışanlarınız uyanık olduğu sürece mağazanız asla kepenk kapatmıyor yani anlayacağınız.

Otomatik çeviri yardımı alarak yabancı müşterilerinizle de konuşabilirsiniz.

Jivo, tam 20 dilde hızlı bir şekilde otomatik çeviri yapabiliyor. Böylece yabancı ziyaretçilerinizi de potansiyel müşterilere çevirebiliyorsunuz.

Hazır Yanıtlar belirleyerek müşteri hizmetinde hız kazanabilirsiniz.

İsterseniz Jivo’da daha önce gönderdiğiniz mesajlara veya önceden hazırladığınız kalıp mesajlara kısayollar atayarak müşterilerinizle hiç vakit kaybetmeden iletişime geçebilirsiniz.

İşaretçilerle ziyaretçilerinize mağaza turu attırabilirsiniz.

Ziyaretçilerinizle bire bir konuşmadayken web sitenizdeki göstermek istediğiniz belirli bir ögeyi işaretleyebilirsiniz ve hatta “işte aradığınız ürün” diyebilmek için oraya bağlantı verebilirsiniz.

JivoChat ile sitenizdeki ziyaretçileri, mutlu müşterilere dönüştürün.

JivoChat’i aynı zamanda WordPress eklentisi olarak da kullanabilirsiniz. Kuruluma dair bilgileri şu adreste bulabilirsiniz. Ayrıca e-ticaret hakkında yazdıkları blogları da incelemeye değer.

Düşük dönüşüm oranlarını ve müşteri memnuniyetini arttırırken, aynı zamanda ziyaretçilerinizi müşterilere çevirmenize yardımcı olacak olan JivoChat’e kaydolup ilk 14 gün ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

2018’in En İyi ve Ücretsiz 10 WordPress Teması

Önceki haber

Yapımıyla Dikkat Çeken 5 Büyüleyici Havuz

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Diğer