DiğerTeknoloji

2018’in En İyi ve Ücretsiz 10 WordPress Teması

0
2018'in En İyi ve Ücretsiz 10 WordPress Teması

Dünya’nın en popüler içerik yönetim sistemi olan ve son on yıldır popülerliği sürekli artan WordPress, tüm dünya’daki web sitelerinin %30’una hükmediyor.

Öğrenimi ve kullanımı son derece kolay olan WordPress’in, milyonlarca eklenti desteği ve yüzbinlerce tema desteği bulunmakta. Daha önceki makalelerimiz de WordPress ile nasıl bir web sitesi oluşturabileceğinize değinmiştik. Hatta WordPress’i kendi sunucunuza nasıl kurabileceğinize de değinmiştik. Bugün ise 2018 yılında yayınlanan en iyi ve ücretsiz 10 WordPress teması ile sizleri buluşturacağız.

Eğer sizin de dikkatinizi çeken ücretsiz WordPress temaları var ise lütfen yorum ekleyerek bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin. Haydi başlayalım!

1.Lightly

Lightly, FancyThemes ekibi tarafından ücretsiz olarak sunulmuş, tamamen mobil uyumlu bir WordPress temasıdır.

İçeriğinizi minimal bir tasarım ile okuyucularınız ile buluşturur. Google’ın büyük önem verdiği optimize yapısı ile ortalama 1.4 saniye içerisinde açılır.

Lightly - Ücretsiz WordPress Temaları

Lightly – Ücretsiz WordPress Temaları

Demo | Hemen İndir! | Hosting Satın Al

2.Activello

WordPress.org üzerinde en popüler olan ücretsiz WordPress teması olan Activello, Colorlib ekibi tarafından blogger’lar, tasarımcılar ve yaratıcı tüm iş kollarını yapanlar için üretilmiş.

Activello, WordPress’in alışveriş – e-ticaret altyapısı için geliştirdiği WooCommerce desteğini de vermekte. Ayrıca bu ücretsiz tema ile birlikte bir çok özelleştirmeyi, kendi zevkleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda yapabilirsiniz.

Son olarak Activello, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) uyumlu bir altyapıya sahip. Mobil uyumu ise gerçekten harika.

Activello - Ücretsiz WordPress Temaları

Activello – Ücretsiz WordPress Temaları

Demo | Hemen İndir! | Hosting Satın Al

3.Good

Tasarımlarınızı, en iyi kullanıcı deneyimi ile sunmak için Good’un portföy özelliklerini kullanabilirsiniz.

Canlı Tema Özelleştirme desteği ile logonuzu, markanızı ve diğer birçok modifikasyonu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Son olarak Good’un, retina destekli olduğunu, %100 mobil uyumlu olduğunu ve sınırsız sidebar ekleme özelliği olduğunu belirtmekte fayda var.

Good - Ücretsiz WordPress Temaları

Good – Ücretsiz WordPress Temaları

 

Demo | Hemen İndir! | Hosting Satın Al

4.Education Hub

Eğitim endüstrisinin 1.3 trilyon dolarlık hacmi göz önüne alındığında bu sektöre yönelik web siteleri de büyük önem kazanmakta. Tamamen ücretsiz olan Education Hub teması ile eğitimlerinizi online olarak satabilir, lise veya üniversite içerikli siteler hazırlayabilirsiniz.

Education Hub Pro ile daha çok özelliğe sahip olabilirken, ücretsiz olan sürümü ile de birçok özelleştirmeyi yapabilirsiniz.

Education Hub - Ücretsiz WordPress Temaları

Education Hub – Ücretsiz WordPress Temaları

Demo | Hemen İndir! | Hosting Satın Al

5.eStore

Tamamen e-ticaret için üretilmiş olan eStore teması ile fiziksel olarak ürünlerinizi satabilir veya digital ürünlerinizi kullanıcılar ile buluşturabilirsiniz.

E-Ticaret sitenizi eStore teması ile oluşturmak son derece kolay ve WooCommerce ile YITH WooCommerce İstek Listem eklentileri ile %100 uyumlu çalışmakta.

ThemeGrill ekibi tarafından hazırlanan tema, WordPress kullanıcıları tarafından şu ana kadar 5 üzerinden 5 yıldız almış durumda.

eStore - Ücretsiz WordPress Temaları

eStore – Ücretsiz WordPress Temaları

Demo | Hemen İndir! | Hosting Satın Al

6.Meridian One

WordPress’in canlı tema özelleştirme yeteneğini oldukça büyük bir başarı ile kullanan Meridian One teması ile bir çok özelleştirmeyi kendi zevkiniz doğrultusunda yapabilirsiniz.

Toplam 11 farklı ana sayfa modülü barındıran Meridian One ile sunduğunuz hizmetleri, ekibinizi, müşteri yorumlarını, iletişim formunu ve google haritasını kullanıcılarınıza sunabilirsiniz.

Meridian One - Ücretsiz WordPress Temaları

Meridian One – Ücretsiz WordPress Temaları

Demo | Hemen İndir! | Hosting Satın Al

7.Palmas

Palmas oldukça minimal, sade ve elegant bir tema. Dev Sharma tarafından hazırlanan tüm temalar da bunu görebilmemiz mümkün.

Mizanpaj olarak okuyucularınızı oldukça sade bir şekilde içerik ile buluşturmanıza fırsat veren bu ücretsiz tema ile benzer makalaler, sosyal medya paylaşımları ve çok daha fazlasını yapabilmeniz mümkün.

 

Son olarak Palmas’ın %100 mobil uyumlu olduğunu ve arama motoru optimizasyonuna uygun şekilde hazırlandığını belirtmekte fayda var.

Palmas - Ücretsiz WordPress Temaları

Palmas – Ücretsiz WordPress Temaları

Demo | Hemen İndir! | Hosting Satın Al

8.Parallax One

ThemeIsle ekibi tarafından geliştirilen Parallax One, oldukça modern çizgilere ve %100 mobil uyumluluğa sahip harika bir tema.

Yazılım ekibi tarafından son derece sıkıştırılmış kodlar ile üretilen Parallax One, açılma hızı ve google optimizasyonu ile göz dolduruyor.

Tek sayfalık bu modern tema da yine göz ardı etmemeniz gereken ücretsiz temalardan.

Parallax One - Ücretsiz WordPress Temaları

Parallax One – Ücretsiz WordPress Temaları

Demo | Hemen İndir! | Hosting Satın Al

9.SuperMag

Acme Themes tarafından geliştirilen SuperMag, tıpkı VUUB.net gibi bir site oluşturmak için harika imkanlar sunuyor ve bunu ücretsiz olarak sunmakta. Birkaç dakika içerisinde sitenizin mizanpajını düzenleyip yayına geçebilirsiniz.!

%100 mobil uyumlu olan tema, sınırsız renk seçeneği, sosyal medya entegrasyonu ve google fonts desteği sunmakta.

SuperMag - Ücretsiz WordPress Temaları

SuperMag – Ücretsiz WordPress Temaları

Demo | Hemen İndir! | Hosting Satın Al

10.Sparkling

Bootstrap 3 altyapısı ile oluşturulan Sparkling teması ile, %100 mobil uyumluluğa, SEO uyumlu kod yapısına, birçok bileşene, tam ekran slider özelliğine, birçok özelleştirme imkanına ve infinite scroll özelliklerine tamamen ücretsiz olarak ulaşabiliyoruz.

WordPress’in en popüler eklentileri olan Yoast SEO, W3 Total Cache ve Gravity Forms ile tamamen uyumlu olarak çalışabilen Sparkling teması, Colorlib ekibi tarafından geliştirilen bir başka ücretsiz tema.

Sparkling - Ücretsiz WordPress Temaları

Sparkling – Ücretsiz WordPress Temaları

Demo | Hemen İndir! | Hosting Satın Al

Son Satırlar

Bir sonraki projeniz için harika bir tema ararken, 2018’in En İyi ve Ücretsiz WordPress Temaları adlı makalemizin size uygun alternatifleri sunmasını umuyoruz.

Eğer sizin de dikkatinizi çeken ücretsiz WordPress temaları var ise lütfen yorum ekleyerek bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

 

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Çocuğunuzu Bilsem Sınavına Hazırlarken Teknolojiden Faydalanın!

Önceki haber

JivoChat ile Sitenize Canlı Destek Sistemi Ekleyin

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Diğer