DiğerYaşam

Olumlu Düşünce!

0
Olumlu Düşünce!

Pozitif (olumlu) düşünün, her şey çok güzel olsun.

Peki var mı böyle bir şey?  Evet var!

Neden iyi düşün iyi olsun demişler?

Demek ki tecrübe edilmiş, yaşanmış, onaylanmış…

Şimdi bir deneme yapalım;

Yataktan kalktınız, saat çok erken. İşe gitmek istemiyorsunuz. Yatağınız sıcacık, uykunuzu daha alamamışsınız; “bu saatte işe mi gidilir?”. Bin bir zorlukla iş yerinin kapısından girdiniz. İşinizden nefret ediyorsunuz hayat çok zor, insanlar zalim, müşteriler cahil, “aldığım paraya değer mi”, “zaten evime de uzak, bir ton yol gidiyorum” diye düşünüyorsunuz. İş yerinde yine aynı hayıflanmalar; “8 saat mesai mi olur”, “bana verilen iş çok fazla”, “bu kadar evrak arasında önümü göremiyorum”. Eve gidiyorsunuz evde eşiniz var. Ama gün çok zor geçmiş, yorulmuşsunuz. Ağzını açsa batıyor, yani yine negatif enerji yaymaya devam ediyorsunuz, yemek yap, ütü yap, üç beş kelam et. Ne yaptığınız iş verimli ne de insanlara yaydığınız enerji pozitif. Yarardan çok zararınız var dünyaya ama farkında bile değilsiniz.

Şimdi her şeye baştan başlayalım;

Sabah uyandınız saat çok erken, “güzel” diye düşünüyorsunuz çünkü erken kalkan yol alır. Ilık bir duş almak sabahları çok iyi gelir; hem mahmurluktan arınır hem daha dinç olur hem de tertemiz, mis gibi hissedersiniz. Farkında olmadan güne pozitif başladınız bile. Bu hayatta öğrendiğim en önemli şey gülümsemek. O kadar güzel ve özel bir şey ki. Öncelikle bunun için para harcamanıza gerek yok. İkincisi gülümsemek kesinlikle bulaşıcı bir eylemdir. Gülümsediğiniz zaman karşınızdaki kişi de istemsizce gülümsüyor. İnsanların yanından geçerken onlara günaydın deyip gülümseyin. Hem siz motive olacaksınız hem de çevrenizdeki insanları mutlu edecekseniz. Karşınızdaki insan kendini daha değerli hissedecek, ona değerli hissettirdiğiniz için karşılığını almanızı sağlayacak.

Olumlu Düşünce

Olumlu Düşünce

Gülümserken ayrım yapmayın. Size yol veren birine, kahve siparişi verdiğiniz garsona, köpeğini gezdiren komşunuza, iş arkadaşlarınıza, patronunuza, alışveriş yaptığınız marketteki kasiyere selam verin ve gülümseyin. En değerli aksesuar gülümsemenizdir.

Şimdi iki seçeneğiniz var; ya suratımızı asıp kendinizi ve çevrenizdekileri mutsuz edersiniz ya da güne gülümseyerek başlayıp, hayatın tadını çıkarırsınız. Hayatta bazı şeyleri değiştiremezsiniz fakat mutlu olmak ve mutlu etmek sizin elinizde…

Berceste Arıkan
Biraz nevreste, biraz sünceste, biraz kereste ama aslen Berceste. Uçuk kaçık deseler de yeni evli, oturaklı, kibar ve efendi. 1989 İstanbul doğumlu, “Plaza Çalışanı” her gün egzoz dumanı soluyan, evine gidip kocasına yemek hazırlayan bir hanımefendi. Yine hep beraberiz, yepyeni yazılarla çok dinamik bir dönem bizi bekliyor.

Hazır Krem Şanti Kullanmayın, Krem Şantinizi Evde Kendiniz Yapın

Önceki haber

Sofralarınızı Renklendirecek 3 Pancarlı Tarif

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Diğer