SeyahatYaşam

Araba Kiralama Şirketi Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Şey

0
Araba Kiralama Şirketi Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Şey

Ortada pek çok araç kiralama şirketi varsa hangisinin daha iyi olduğuna karar vermek oldukça zor ve stresli olabilir. Araba kiralama şirketleri farklı hizmetleri, farklı fiyatlar ve araçlar ile sunuyor.

Özellikle İstanbul Araba Kiralama konusunda tercihlerin sınırsız olduğu ve seçim yaparken çok dikkatli olunması gereken mega bir şehir.

Bir araba kiralama şirketi seçerken dikkat etmeniz gereken 10 şey:

1.Fiyatları Karşılaştırın

Araba kiralamaya karar verdikten sonra en iyi fiyat garantisi’ne sahip olduğunuza emin olun. Günlük ücretler arasındaki fark, kiralamanın uzunluğuna, haftanın gününe ve mevsime göre değişir.

2.Yeni Araç = Pahalı

Yepyeni otomobiller sunan şirketler genellikle bunun için prim ödemektedir. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, yeni olmayan bir araç aynı işi bazen yarı fiyatına kadar yapacaktır.

3.Bagaj Kapasitesi

Kiraladığınız aracın ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamayacağını kontrol edin. Bütün bagajlarınıza sığamıyorsanız bu sizin için hiç iyi olmayacaktır.

4.Sigorta Her Zaman İyi Bir Fikirdir

Araç kiralamadan önce “Araç Kaza Hasar Sigortası” ve “Hırsızlık Sigortası” ile güvence altına alındığınızdan emin olun.

5.Ne Kadar Uzağa Gidiyorsun?

Birçok araç kiralama şirketi kısa süreli kiralamalar için sınırsız kilometre hizmetini vermeyebilir ve limiti aşacağınız her ekstra kilometre için ekstra ücret ödeyebilirsiniz. Bunu göz önüne alarak kiralama yapmanız sizin faydanıza olacaktır.

Araba Kiralama Şirketi Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Şey

Araba Kiralama Şirketi Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Şey

6.Ek Sürücüler

Bazı araba kiralama şirketleri ilave sürücüler için ekstra ücret talep edebilir, kiralama öncesi mutlaka dikkate almanızı öneririz.

7.Deponun Doldurulması

Araç kiralarken yine dikkat etmeniz gereken bir başka husus deponun ne şekilde olması gerektiği. Boş depo, tam depo ya da adil depo şeklinde 3 farklı tipte verilen bu hizmeti, kiralama işlemi esnasında sözleşme üzerinde bulabilir ve ihtiyacınız doğrultusunda doldurabilirsiniz.

8.Ekstralar

Çoğu araba kiralama şirketi, ekstra bir ücret karşılığında, GPS üniteleri, çocuk koltukları, yükseltici koltuk, kar zincirleri, vb. hizmetleri sunar… Bu hizmetlerin tutarlarını ve tam olarak detaylarını mutlaka öğrendikten sonra kiralama yolunu tercih etmenizi tavsiye ederiz.

9.Yol Yardım

Yol da kalmanız durumunda araç kiraladığınız firmanın size sunacağı hizmetleri önceden bilmenizde büyük fayda olacaktır.

10.Sigara Kullanımı

Birçok araba kiralama şirketi araba da sigara içilmesine izin vermez. Araç kiralama şirketleri, bu kuralı ihlal etmeniz durumun da aracın temizliği ile ilgili ekstra bir ücret talep edebilir. Bu nedenle kiralama işlemi öncesin de bu konuyu öğrenmeniz yine faydanıza olacaktır.

Yukarıdaki 10 maddeyi dikkatle gözden geçirdikten sonra siz de güvenilir bir şirketten gönül rahatlığı ile ve sözleşme şartlarını detaylı inceleyerek araç kiralayabilirsiniz.

Bonus: Tüm bu işlemleri online olarak takip edebileceğiniz, yüzlerce araç markası içerisinden rahatlıkla fiyat ve uygunluk takibi yapabileceğiniz Vobot’u henüz denemediyseniz halen geç kalmış sayılmazsınız!

Ayça Diril
Sosyal medya’yı oldukça sık kullanan, gizli gerçeklerin peşinden giden, yaşayan tüm canlılara derin bir sevgi ve saygı besleyen, Istanbul’da ikamet eden.. işte benim Zeki Müren. :)

İlk e-Ticaret Web Sitenizi Başlatmak için 3 Adım

Önceki haber

Instagram ile Koleksiyonlar Oluşturun

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Seyahat