Google+İş DünyasıSosyal MedyaYeni Firmalar

Google Yeniden Yapılanıyor, Alfabe Karşınızda!

0
Google Yeniden Yapılanıyor, Alfabe Karşınızda!

Bildiğimiz Google’ın bundan sonra olmayacağını söylesek! Google kurucularından ve şirket CEO’su Larry Page yaptığı açıklama ile Alfabe (Alphabet) adını verdikleri ve tüm Google servislerini kapsayacak olan yeni bir şirket kurduklarını duyurdu. Google’ın kuşkusuz en büyük servisi “Google” ve Alfabe, Google dahil tüm servisleri kendi çatısı altında birleştiren devasa bir şirket olarak doğdu diyebiliriz.

Google’ın başkan yardımcılığı görevini üstlenen Sundar Pichai ise bu yeni oluşumla birlikte Alfabe’nin CEO görevine terfi ettirildi.

Önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili olarak çok daha fazla kaynağa ve açıklamaya ulaşacağımız ortada fakat sıcağı sıcağına bu haberi sizlerle paylaşmak istedik. Larry Page tarafından yapılan ve Alfabe’nin kuruluş detaylarına yer verdiği resmi duyuruyu buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

8 Adımda Mükemmel Instagram Gönderisi (İnfografik)

Önceki haber

Sosyal Medya Yöneticisinin Hayatını Kolaylaştıracak 10 Detay

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Google+