InstagramSosyal Medya

8 Adımda Mükemmel Instagram Gönderisi (İnfografik)

2

Instagram sadece fotoğrafçılar için değil herkesin kullanabileceği bir sosyal medya aracı. Ayrıca markaların, müşterileriyle güçlü görsel formatlar paylaşmasına aracı olma potansiyeli olan bir mobil uygulama. Fakat çok fazla çöp niteliğinde paylaşımları da içinde bulundurmakta. Örneğin; bulanık fotoğraflar, belirsiz, anlaşılmaz başlıklar ve takipçilerin “Bunu neden paylaştı ki?” diye sormasını sağlayacak gönderiler gibi. Mükemmel fotoğraflar çekmenin yanında, pazarlamacılar Instagram’ı usulüne uygun ve devamlılık taşıyacak biçimde kullanmak için başka ne yapabilirler?

Aşağıda sizinle 8 adımda mükemmel Instagram gönderisi yapmak için ipuçları sıralayacağım. Bir dahaki paylaşımınızda size referans olabilecek ve paylaşımlarınızı daha kaliteli bir hale getirebilecek listeyi sizlerle paylaşacağım.

  • Fotoğrafları takipçilerinize daha cazip kılmak için parlak ışık kullanın.
  • Başlıkta mutlaka takipçileri sizinle etkilişime (yorum) geçmeye teşvik edin.
  • “Hemen”, “Yeni”, “Çünkü” gibi ikna edici kelimeler kullanın.
  • Yorumlara mutlaka cevap verin!

Not: İnfografik içerisinde yer alan 1/3 Kural (Rule of Thirds) hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için lütfen buraya tıklayın.

8 Adımda Mükemmel Instagram Gönderisi (İnfografik)

8 Adımda Mükemmel Instagram Gönderisi

Görselin büyük halini görebilmek için “8 Adımda Mükemmel Instagram Gönderisi (İnfografik)” tıklayın.

 

Çağrı Ultay
Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde lisansımı tamamlarken Kültürel Çalışmalar ilgi alanıma girdi. Daha sonra İstatistik yüzünden bıraktığım bir Psikoloji Çift Anadal serüvenim oldu. Mezun olduktan sonra özel bir kurumda Kurumsal İletişim ve Sosyal Medya Departmanında çalışırken Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Bölümünde Yüksek Lisans’a başladığımda “İnsan ve Kültür”e olan merakım ve hayranlığım iyice arttı ve istifamı verdim. Şuan tezim üzerinde çalışıyorum. VUUB’da Kültür, Sanat, Antropoloji, Sosyal Medya ve ilgilendiğim konularda bilgimi ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Sosyal Medya Hesaplarınıza Gelen Olumsuz Yorumlarla Başa Çıkmanın Yolları

Önceki haber

Google Yeniden Yapılanıyor, Alfabe Karşınızda!

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Instagram