EğlenceÜnlüler

Ünlüler ve Hiç Bilinmeyen Yönleri

0
Ünlüler ve Hiç Bilinmeyen Yönleri

Ünlülerin özel hayatları her zaman çok merak uyandıran konular olmuştur. İlişkileri, sırları, alışkanlıkları.. Neyseki internet bize ünlülerin en garip huylarını ve sırlarını keşfetme şansı sunuyor. Bu haber tamamen ünlülerin hiç bilinmeyen yönleri ile ilgilidir.

1. Elvis Presley Küçük Kızlardan Hoşlanıyordu

Elvis kendinden yaşça çok küçük kızlara ilgi duymaktaydı. Lamar Fike “Çok genç kızlar onu büyülüyordu” diyerek aslında Elvis’in bu yönünü gayet net açıklamıştır. Priscilla, Elvis ile tanıştığında sadece 14 yaşındaydı. Ve evlendiler. İlişkileri rahatsız edici görülmekten ziyade yaş farkı olan insanlar arasındaki aşkın şiirsel görülmesini sağladı.

Elvis Presley Küçük Kızlardan Hoşlanıyordu

Elvis Presley Küçük Kızlardan Hoşlanıyordu


2. Alfred Hitchcock Yumurta’dan Korkuyordu

Hitchcock bir röportajında; “Yumurtalardan korkuyorum, korkmaktan da öte; beni dehşete düşürüyorlar. O yuvarlak beyaz deliksiz şey, kırdığınızda içinden yuvarlak sarı şey çıkıyor, deliksiz. Daha önce dağılan ve sarı bir likide dönüşen yumurtanın sarısından daha dehşet verici bir şey gördünüz mü?” diyerek yumurtalardan ne kadar korktuğunu belirtmiştir.

Alfred Hitchcock Yumurta’dan Korkuyordu

Alfred Hitchcock Yumurta’dan Korkuyordu


3. Ralph Macchio

Karate Kid’in yıldızı Ralph Macchio bu rolü oynadığında 22 yaşındaydı.

Ralph Macchio (Karate Kid)

Ralph Macchio (Karate Kid)


4. Coco Chanel

Coco Chanel bir nazi işbirlikçisiydi. Moda endüstrisinin en önemli isinlerinden olan bu kadın aslında korkunç bir insandı. Yahudi düşmanı, kaba, homofobik ve aynı zamanda sosyal statü atlamak için her şeyi yapabilecek biriydi. Ayrıca Nazi’ler Paris’i işgal ettiklerinde onlarla işbirliği yapmaktan çekinmedi.

Coco Chanel

Coco Chanel


5. Steve Jobs

Steve Jobs yedikleriyle ilgili takıntılıydı. Meyve ve nişastasız sebzeler yemeyi tercih ediyordu. Bir noktada Jobs bir hafta boyunca sadece elma yedi.

Steve Jobs

Steve Jobs


6. Martin Luther King Jr.

Martin Luther King Jr. büyük bir Star Trek hayranıydı, özellikle filmin benzeri görülmemiş şekilde farklı renklerde aktörleri oynatmasından dolayı.

Martin Luther King Jr. büyük bir Star Trek hayranıydı.

Martin Luther King Jr. büyük bir Star Trek hayranıydı.


7. Mel Blanc

Klasik Bugs Bunny’yi seslendiren Mel Blanc bir araba kazası sonucu komaya girdi. Kazadan iki hafta sonrasında Mel Blanc hiçbir yaşam belirtisi göstermiyordu. Daha sonra doktorunun aklına bir fikir geldi. Blanc’a “Bugün nasıl hissediyorsun, Bugs Bunny?” diye sordu. Kısa bir aradan sonra Blanc kısık bir sesle “ Eh… fena değil. Sen nasılsın?” diye cevap verdi.

Mel Blanc

Mel Blanc


8. Andy Warhol

Andy Warhol’un uyuşturucu seçimi Obetrol’du. Obetrol  ilk olarak 1920’lerde ortaya çıkmıştır. Şuan Adderall olarak da bilinen ilaç dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun ve narkolepsinin tedavisinde kullanılan bir amfetamindir. Warhol’un fabrikasından bu kadar düzenli ve çok iş çıkmasının sebebi obetrol olabilir.

Andy Warhol

Andy Warhol

Çağrı Ultay
Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde lisansımı tamamlarken Kültürel Çalışmalar ilgi alanıma girdi. Daha sonra İstatistik yüzünden bıraktığım bir Psikoloji Çift Anadal serüvenim oldu. Mezun olduktan sonra özel bir kurumda Kurumsal İletişim ve Sosyal Medya Departmanında çalışırken Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Bölümünde Yüksek Lisans’a başladığımda “İnsan ve Kültür”e olan merakım ve hayranlığım iyice arttı ve istifamı verdim. Şuan tezim üzerinde çalışıyorum. VUUB’da Kültür, Sanat, Antropoloji, Sosyal Medya ve ilgilendiğim konularda bilgimi ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Kulağınıza Çok Yanlış Gelecek 13 Doğru

Önceki haber

Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Suç Filmi

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Eğlence