AppleMobilTeknoloji

Apple iOS 8.3 Yayınlandı! Siri Artık Türkçe Konuşuyor.

0
Apple iOS 8.3 Yayınlandı! Siri Artık Türkçe Konuşuyor.

Apple‘ın mobil cihazlarında kullandığı iOS işletim sisteminin son sürümü olan 8.3 kullanıcılara sunuldu. iPhone 6 Plus kullanıcıları için toplam 1.7 GB tutan güncelleme ile sesli asistanımız Siri artık Tükçe anlayabiliyor ve konuşabiliyor!

Apple iPhone 4S ve üzeri, iPad 2 ve üzeri cihazlar için yayınlanan iOS 8.3 güncellemesi ile 55’in üzerinde düzeltme ve güncelleme yapılmış durumda fakat kuşkusuz bunların içindeki en önemli yenilik sesli asistanımız Siri’nin artık bizleri anlaması ve cevap vermesi.

Türkçe Siri

Türkçe konuşan ve anlayan Siri.

Yine heyecanla beklenen bir başka yenilik ise Apple’ın alışık olduğumuz klavyesine Emoji simgelerini eklemesi.

Emoji

iOS 8.3 – Emoji Desteği

Gün içerisinde sadece mobil kullanıcılara sunulan iOS 8.3 haricinde Apple, bilgisayarlarında kullandığı OS X Yosemite için 10.10.3 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme ile yeni nesil fotoğraf yazılımı Photos kullanıcılara sunulmakta ve güncellemenin 2GB boyutunda olduğunu da belirtelim.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Facebook, Twitter ve YouTube Kapatıldı! (Sıra Googla’da)

Önceki haber

Sosyal Medya Resim Boyutları (2015)

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Apple