DiğerSosyal Medya

Yahoo Bazı Servislerini Sonlandırdı

1
Yahoo Bazı Servislerini Sonlandırdı

Her yaz büyük teknoloji şirketleri, çok fazla tercih edilmeyen servislerini ve o servisi yürüten departmanları görevden alır. Yahoo’da tam olarak bunu yaptı ve Tumblr üzerinden yaptıkları resmi açıklama ile kullanıcıları tarafından çok tercih edilmeyen bazı servislerini sonlandırdığını duyurdu.

Yahoo tarafından yapılan resmi açıklama ile kapatılan servisler şu şekilde;

 

People Search: Yahoo’nun arama motoru ile kişileri, blogları, mekanları veya haritaları arayabilmek mümkün. Bu nedenle People Search (Kişi Arama) servisinin sona erdiği bildirildi.

Xobni: Yahoo Mail ile entegre olarak çalışan ve daha akıllı bir gelen kutusu (inbox) vaad eden Xobni ile olan ortaklık sona erdirildi ve bu doğrultuda Yahoo servisleri ile entegre edilen Xobni özellikleri pasif hale getirildi.

Yahoo Toolbar on Chrome:  Google Chrome’un yakın zamanda yürürlüğe giren kullanım şartlarına bağlı olarak Yahoo Toolbar, Chrome Web Store’dan kaldırıldı. Bunun yerine Yahoo Extensions for Chrome adlı eklenti Store’daki yerini aldı.

Yahoo Shine:  Dijital Yayıncılık ile ilgili olarak hizmet veren Yahoo Shine servisinin sona erdirildiği duyuruldu. Bununla birlikte Yahoo tarafından yapılan açıklamada Yahoo Beauty ve Yahoo Travel gibi dijital yayınların, nefes kesen görseller ile birlikte yayınlarına devam edeceği bildirildi.

Yahoo Voices and the Yahoo Contributor Network:  31 Temmuz itibarı ile voices.yahoo.com servisinin, Ağustos sonu itibarı ile de contributor.yahoo.com servisinin kapatılacağı duyuruldu.

 

Yahoo tarafından yapılan resmi açıklamanın devamında Bookmarks.yahoo.com, Newlook Service ve Research Reports servislerinin de yakın zamanda sonlandırılacağının bilgisi verildi.

Yahoo’nun eski gücüne kavuşabilmek için tüm enerjisini portal sitesinin gelişimine adadığı yukarıdaki açıklamayı göz önüne aldığımızda elde ettiğimiz net bir veri. Bunu başarıp başaramayacağını hep birlikte göreceğiz.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Sunum Yaparken Söylememeniz Gereken 10 Şey

Önceki haber

Hızlı Kilo Almanın 20 Yolu

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Diğer