Sosyal MedyaYouTube

YouTube için İçerik Üreten Kullanıcılara Sunulan Yenilikler

0
YouTube için İçerik Üreten Kullanıcılara Sunulan Yenilikler

YouTube yaptığı açıklama ile içerik üreticileri için bir dizi yeniliğin tanıtımını yaptı. Yapılan yeniliklerin YouTube üzerinde içerik yaratan kullanıcılar için daha fazla kullanıcı etkileşimi ve daha stabil bir kullanım vaat ettiği görülmekte.

Android işletim sistemini kullananlar için hazırlanan mobil uygulama Creator Studio ile videolarınızı ve video kanallarınızın istatistiklerini bu uygulama üzerinden takip edebilecek, videolarınız üzerinde düzenleme işlemleri yapabileceksiniz. Creator Studio adlı mobil uygulamanın önümüzdeki bir kaç hafta içerisinde iOS işletim sistemi için de sunulması bekleniyor.

YouTube ayrıca yaptığı açıklama da saniyede 60 görüntü karesini destekleyen sistemin tanıtımını da yaptı. Bu da demek oluyor ki çok yakın zaman içerisinde inanılmaz görüntü kalitesin de videoların YouTube üzerinden sunumu yapılabilecek. Şu anda bu görüntü kalitesinde hizmet veren kanalı takip etmek için lütfen buraya tıklayın.

 
Yine yapılan açıklama da oldukça sevindirici bir yenilik daha tanıtıldı. Fan Funding Option adı verilen bu yenilik ile kanalızın sıkı takipçileri istedikleri zaman kanalınıza YouTube üzerinden maddi yardım da bulunabilecek. Kaliteli içerik üreten YouTube kanal sahipleri için oldukça büyük bir fırsat olarak değerlendirdiğimiz bu yenilik ile daha fazla sayıda kaliteli içeriğin üretileceğini öngörmekteyiz.

Popüler video paylaşım sitesinin sisteme entegre ettiği yenilikler sadece bunlarla sınırlı değil. Artık kanalızın veya videolarınızın takipçileri, istedikleri dil ile videolarınıza alt yazı gönderebilecek. Kanal yetkilisinin onayı ile yürürlüğe girecek bu yenilik ile YouTube üzerinde çok daha efektif zaman geçirmek mümkün olacak.

Yine YouTube üzerinden video gönderim işlemi yaparken karşımıza çıkan ses kütüphanesi (Audio Library) üzerine çok daha fazla ekleme yapılmış durumda. Ayrıca video üzerinden yapılan duyuru çeşitleri ile yeniliklerin önümüzdeki günlerde hayata geçirilmesi bekleniyor.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Twitter’dan Ramazan Ayına Özel Semboller

Önceki haber

Facebook Üzerinden Tek Bir Reklam ile 3 Farklı Ürün Tanıtımı

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Sosyal Medya