AygıtlarTeknoloji

Google Alan Adı Kaydı Hizmetini Duyurdu

1
Google Alan Adı Kaydı Hizmetini Duyurdu

Google tarafından bugün yapılan açıklama ile yakın zamanda şirketin alan adı kaydı hizmeti vereceğini duyurdu. Şu anda Google Domains adı verilen bu hizmetin sadece davet edilen kullanıcılar tarafından test edildiği, yakın zamanda ise tüm internet kullanıcılarının hizmetine sunulacağı belirtildi.

Google tarafından yapılan araştırma sonucunda küçük ve orta ölçekli firmaların %55’lik bölümü’nün halen web sitesi olmadığı belirtildi. Bu doğrultuda Google’ın sahip olduğu teknolojik avantajlar ile birlikte daha çok kişi ve kurumun internet üzerinde temsil edilmesi amaçlanmakta. Yine bu doğrultuda Google, Squarespace, Shopify, Weebly ve Wix gibi hazır site kurma araçları sunan online hizmet siteleri ile ortaklık içerisine girmek üzere. Bu sayede Google Domains aracılığı ile alan adına sahip olan kullanıcılar yukarıda belirtilen online hizmet servisleri ile kendilerine ait web sitelerini, yine Google’a özel avantajlar ile üretebilecekler.

Google Alan Adı Kaydı Hizmetini Duyurdu (Google Domains)

Google Alan Adı Kaydı Hizmetini Duyurdu (Google Domains)

Google Domains ile ilgili verilen teknik bilgileri kısaca derlemek gerekirse; Google Domains hizmeti tüm internet kullanıcılara sunulduğunda servis üzerinden alan adı alımı ve satımı yapmak mümkün olabilecek. Ayrıca diğer bir çok alan adı kaydı hizmeti veren firmanın aksine Google Domains aracılığı ile herhangi bir alan adını kimliğinizi gizli tutarak kayıt edebilecek ve bunun için ekstra hiçbir ücret ödemeyeceksiniz. Ayrıca şirketin sahip olduğu büyük teknolojik avantajlar sayesinde DNS sunucularına erişimin çok hızlı ve sorunsuz olacağı da yapılan duyuruda belirtilen ana başlıklardan.

Eğer sizde bir çok internet kullanıcısından önce Google Domains hizmetini test etmek istiyorsanız aşağıdaki linke tıkladıkdan sonra “Manage My Domains” sekmesine tıklayın ve ardından yönergeleri takip ederek kendiniz için davet kodu talebinde bulunun.

» Google Domains

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

iOS için Yenilenen Facebook Sayfa Yönetimi Uygulaması

Önceki haber

YouTube Yenilenen Mesaj Sistemini Tanıttı

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Aygıtlar