AygıtlarTeknoloji

Google Web Geliştiricileri için Starter Kit Yayınladı

2
Google Web Geliştiricileri için Starter Kit Yayınladı

Google tarafından geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan Web Starter Kit ile arama motorlarına uyumlu ve tüm web geliştiricilerin ihtiyaçlarını karşılayacak hazır şablonları hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İçinde bulunduğumuz internet dünyası sadece bilgisayarlardan oluşmuyor, akıllı telefonlar, tabletler hatta akıllı kol saatleri ile internete girmek ve web siteleri üzerinde gezinebilmek mümkün. Fakat bunu yaparken sıkça rastaladığımız üzere bir çok web sitesi sadece masaüstü bilgisayarlar için optimize edilmiş durumda. Fakat internet kullanıcıları kullandıkları tüm akıllı cihazlar ile aynı deneyimi yaşamak istiyorlar ve doğal olarak web geliştiricilerinin artık bu standartı yakalamak zorunluluğu doğmuş durumda.

Google Web Geliştiricileri için Starter Kit Yayınladı

Google Web Geliştiricileri için Starter Kit Yayınladı

Google tarafından tüm bu koşullar göz önüne alınarak tüm cihazlarda sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunan Web Starter Kit ile yeni başlayacağınız tüm projeler için harika bir şablon üzerinden ilerleyebilir ve güncel tüm web trend’lerini kendi projelerinizde kullanabilirsiniz.

Web Starter Kit sadece ilgi çekici web siteleri oluşturmak için değil aynı zamanda bilinen tüm tarayıcılar ile sorunsuz çalışan, W3C web standartlarını destekleyen bir araç.

Daha önce Web Starter Kit’e benzer niteliklerde şablonlar sunan Bootstrap ve benzeri web kütüphanelerine rakip olarak ortaya çıkan Web Starter Kit ile yakın zamanda tüm web sitelerinin birbirine benzer nitelikleri taşıyacağını ve daha düzenli bir web ortamı içerisinde, tüm tarayıcı ve cihazlar ile sorunsuz olarak çalışan web sitelerinin artacağını düşünebiliriz.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

En Güzel Yaz Düğünü Tavsiyeleri

Önceki haber

iOS için Yenilenen Facebook Sayfa Yönetimi Uygulaması

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Aygıtlar