DiğerSosyal Medya

Yahoo Personel İstatistiklerini Açıkladı

2
Yahoo Personel İstatistiklerini Açıkladı

Yahoo, bugün yaptığı açıklama ile şirketin çalışan profilini ve çalışanlarına ait istatistikleri bizlerle paylaştı. Dünya çapında toplam 12.200 personelin çalıştığı Yahoo’nun genel merkezi Amerika’da bulunmakta. Şirketin paylaştığı istatistiklere göre çalışanların büyük bir bölümü beyaz erkek’lerden oluşmakta.

Daha öncesinde Google ve LinkedIn tarafından açıklanan personel istatistiklerini sunan şirketlerin arasına Yahoo’da katıldı. Tıpkı açıklama yapan diğer şirketler gibi Yahoo’nun vermiş olduğu personel istatistiklerinin de çoğunluğunu ten rengi beyaz olan erkekler’den oluşmakta.

Yahoo Personel İstatistiklerini Açıkladı

Yahoo Personel İstatistiklerini Açıkladı


 

Yahoo’nun geliştirme departman şefi Jackie Reses yaptığı açıklama ile şirketin temel felsefesinin hangi etnik kültürden ve geçmişten geldiğinin bir önemi olmadığı, gerçek yeteneklere sahip tüm kişilerin Yahoo’nun potansiyelini arttırabileceği yönünde.

Yahoo, daha önce Google’da görev alan Marissa Mayer’in öncülüğünde yönetilmekte.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Facebook’tan Ses Getirecek Yeni Uygulama: Slingshot

Önceki haber

Amazon İlk Akıllı Telefonu Fire’ı Duyurdu

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Diğer