DiğerTeknoloji

Adobe Flash 14 ve Air 14 Yayınlandı

1
Adobe Flash 14 ve Air 14 Yayınlandı

Adobe, bügun Flash Player 14 ile birlikte Air 14 Runtime ve SDK’yı kullanıma sundu. İkisi de büyük üç aylık sunumlar olarak kabul ediliyor ve yeni özelliklerle birlikte hata düzeltimleri ve güvenlik güncellemeleri de içeriyorlar.

İki ürün de yeni bir eşyönsüz filtreleme özelliğine sahip. Adobe bu özelliği görüş açısına yamuk duran yüzeylerdeki dokuların görüntü kalitesini arttırmaya yarayan bir doku-örnekleme filtresi olarak nitelendiriyor. İlgilenen yazılımcılar bu özelliği iki şekilde aktif hale getirebilirler:

• AGAL’da, anisotropic2x, anisotropic4x, anisotropic8x, veya anisotropic16x değerlerinden birini örnekleme talimatlarındaki filtre seçeneğine ayarlayın.

• Context3D::setSamplerStateAt’ı üçüncü parametresi (filter) Context3DTextureFilter’de tanımlanmış değerlerden (ANISOTROPIC2X, ANISOTROPIC4X, “NISOTROPIC8X, veya ANISOTROPIC16X) birine ayarlanmış olarak çağırın.

Adobe aynı zamanda Air’e Intel x86 Android desteği de ekledi. Yeni komut satırı seçeneği -arch (bu seçenek isteğe bağlı, kullanılmayınca armv7 farzediliyor) app’lerin Android x86 desteği ile paketlenmesini sağlıyor.

Son olarak Air Gamepad app yazılımcılarının dokunma olaylarına, hareket olaylarına, ivmeölçer olaylarına, titreşime ulaşmalarına, ve gamepad ekranını kendi yüzlerini uygulayarak özelleştirmelerine izin veriyor.

Daha fazla bilgi için Adobe tarafından yayınlanan sürüm notlarına ilişkin bilgiye göz atabilirsiniz.

Emrah Diril
Maymunlar üzerinde deneyler yaptığından şüphelendiğimiz Emrah aramıza Pittsburgh, Pennsylvania'dan katılmakta ve güncel sosyal medya ve teknoloji haberlerini ziyaretçilerimiz ile buluşturmakta.

Facebook Kişilik Analizi

Önceki haber

Babalar Günü için Hediye Fikirleri

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Diğer