EğlenceSinema

Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti

2

Tüm zamanların en önemli sinema yapıtlarından biri olması beklenen Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti, 11 Temmuz’da sinemalarda.

Maymunlar Cehennemi serisini takip etme şansı bulamamış okuyucularımız için kısa bir derleme yapmamız gerekirse ilk 5 filmin Fransız yazar Pierre Boulle’nin La planete des singes adlı romandan uyarlanma olduğunu, 6.filmin ünlü yönetmen Tim Burton tarafından “remake” olarak çekildiğini söyleyebiliriz.

Dawn of the Planet of the Apes (2011) ve Rise of the Planet of the Apes (Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti) birbiri ile bağlantılı olarak devam etmekte. Filmin kısaca konusu şu şekilde;

Genleri değiştirilmiş, isyancı maymun Cesar’ın kaçışının üzerinden on beş sene geçmiştir. Cesar diğer maymunlarla birlikte büyük bir maymunlar ordusu kurmayı başarmıştır. Kıyamet sonrası San Francisco’sunda artık bilim insanlarının tek derdi, patlak veren bu büyük sorunu kontrol altına almak olacaktır.

Filmin kadrosuna ünlü oyuncu Andy Serkis’in de katıldığını ve umarız bu sefer Oscar ödülünü kazanacak bir performans ile hak ettiği başarıya ulaşmasını temenni ediyoruz.
 

Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti Türkçe Fragman

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Tasarımcılar için En iyi 10 Stock Fotoğraf Kaynağı

Önceki haber

Edge of Tomorrow Vizyonda!

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Eğlence