AppleAygıtlarSosyal MedyaTeknoloji

Apple Akıllı Ev Konsepti

1
Apple Akıllı Ev Konsepti

Sizlerinde bildiği gibi nesnelerin interneti hayatımıza girmeye hazır. Peki biz buna hazır mıyız? Gelecek hafta Apple bununla ilgili yeniliğini bizlerle paylaşacak. Bu yenilik neyi mi kapsıyor? Hani şu hiç elinizden düşmeyen iPhone’lar var ya… Artık evinizdeki elektronik sistemleri kontrol edebileceğiniz uzaktan bir kumandaya dönüşüyor.

Yani şöyle ki evdeki cihazlar birbirine entegre çalışacak. Daha somut bir örnek verecek olursak eğer eve girdiğinizde, ışıklar iPhone’dan aldığı bir sinyalle otomatik olarak açılacak. Zaten şöyle de bir durum var ki; Apple bu sistemin patentini geçtiğimiz Kasım ayında almıştı.

Apple’ın bu atağı; Google’ın Nest’i satın alması ve Samsung’un akıllı ev kategorisinde sunulan beyaz eşyalarının internete bağlanabiliyor olmasına karşı geliştirdiği tabii apaçık ortada. Yazılım platformunun yalnızca iPhone’u değil, iPad ve Apple TV’yi de kapsayacağı ayrıca söyleniyor.

2 Haziran’daki WWDC etkinliğinde görüşmek üzere. Apple’ın şovunu merakla bekliyorum, peki; ya siz?

Banu Öztürk
1990 doğumlu olup Doğu Akdeniz Üniversitesi Haziran 2013 Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans mezunudur.

15 Ücretsiz Profesyonel WordPress Teması

Önceki haber

Whatsapp Yeniden Windows Phone’da

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Apple