DiğerTeknoloji

15 Ücretsiz Profesyonel WordPress Teması

1
15 Ücretsiz Profesyonel WordPress Teması

Tüm zamanların en popüler ve en çok tercih edilen içerik yönetim sistemi (CMS) olan WordPress için 2014 yılında hazırlanmış ve tamamen ücretsiz olarak sunulan en profesyonel 15 temayı sizler için bir araya getirdik. Var olan web sitelerinizde veya yeni kuracağınız web sitelerinde işinize yarayacağınızı umuyoruz.

Aşağıdaki listede benim kişisel olarak en çok dikkatimi çeken Blogger ve Hueman adlı WordPress temaları oldu. Her ikisi de son derece profesyonel ve ThemeForest gibi sitelerde 45-50$’a satılan temalardan hiçbir eksiği yok. Sözü daha fazla uzatmadan 15 Ücretsiz Profesyonel WordPress Teması listemiz ile sizi baş başa bırakıyoruz.

Not: WordPress kurulumu hakkında bilgi sahibi olmak için “Ücretsiz WordPress Blog Kurulumu Detaylı Anlatım” adlı makalemizden faydalanabilirsiniz.

 

1. Corporate

Corporate

Corporate WordPress Teması

Corporate adlı WordPress teması ile harika bir şirket web sitesi hazırlayabilir ya da kişisel portföy tabanlı bir siteye sahip olabilirsiniz. Temanın en büyük artılarından biri de çok hızlı yükleniyor olması ki bu da temanın ne derece özenle kodlandığını göstermekte.

Ücretsiz İndir | Test Et
 

2. Elegant

Elegant

Corporate WordPress Teması

Elegant adlı WordPress teması oldukça profesyonel ve modern görünüme sahip bir tema. Özellikle küçük işletmeler, serbest çalışanlar ve blog tutanlar için benzersiz özellikleri ile dikkat çekiyor.

Ücretsiz İndir | Test Et
 

3. Blogger

Blogger

Blogger WordPress Teması

Bu liste içerisinde şahsen en çok beğendiğim tema diyebilirim Blogger adlı WordPress teması için. Kişisel bir blog tutmak istiyorsanız ve hızlı-ferah-modern bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız tüm bunları Blogger ile rahatlıkla yapabilir, sadeliğin zarefetini okuyucularınız ile paylaşabilirsiniz.

Ücretsiz İndir | Test Et
 

4. Moments

Moments

Moments WordPress Teması

Tıpkı yukarıdaki Blogger adlı tema gibi Moments’de oldukça sade ve profesyonel bir tema. Responsive olmasının yanı sıra sadeliği ile kişisel blog tutmak isteyenler için harika bir alternatif.

Ücretsiz İndir | Test Et
 

5. Elisium

Elisium

Elisium WordPress Teması

Elisium teması iki farklı ana sayfa seçeneği ile gelmekte. Bunlardan ilki standart blog sayfası diğeri de sunum sayfası. Oldukça güzel hazırlanmış tema ayarları ve responsive yapısı ile oldukça dikkat çekici bir tema.

Ücretsiz İndir | Test Et
 

6. Flatolio

Flatolio

Flatolio WordPress Teması

Responsive grid sistemi ile oluşturulmuş olan Flatolio teması adından da anlaşılacağı üzere flat tasarım çizgilerini bünyesinde barındıran oldukça sade ve şık bir tema.

Ücretsiz İndir | Test Et
 

7. WP Metro

WP Metro

WP Metro WordPress Teması

Tıpkı yukarıdaki Flatolio teması gibi WP Metro adlı tema da responsive grid sistemi ile oluşturulmuş şahane bir magazin teması. Oldukça gelişmiş yönetim alanı ve sadeliği ile ücretli temalardan herhangi bir eksiği bulunmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ücretsiz İndir | Test Et
 

8. Bizz

Bizz

Bizz WordPress Teması

Yine hazırladığımız bu liste içerisinde en çok hoşuma giden temalardan olan Bizz oldukça sade ve minimal bir WordPress teması. Bu temanın kullanım alanlarından bahsetmek gerekirse kişisel portföy ve küçük ölçekli işletmeler için olduğunu söyleyebiliriz.

Ücretsiz İndir | Test Et
 

9. GoPress

GoPress

GoPress WordPress Teması

GoPress son derece minimal ve hafif bir tema. Bu tema ile orta ölçekli haber, magazin ve moda siteleri oluşturabilirsiniz.

Ücretsiz İndir | Test Et
 

10. Justwrite

Justwrite

Justwrite WordPress Teması

Tıpkı isminde geçen “Justwrite” da olduğu gibi tamamen yazı odaklı bir tema. Tüm sayfayı kaplayan responsive tasarımı, ferah ve okunaklı iç sayfaları ile birbirinden güzel projelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretsiz İndir | Test Et
 

11. Resolution

Resolution

Resolution WordPress Teması

Twitter Bootstrap alt yapısı ile geliştirilen Resolution teması bir çok sektörde kullanılabilecek alt yapıya ve fonksiyonelliğe sahip.

Ücretsiz İndir | Test Et
 

12. Musica

Musica

Musica WordPress Teması

Oluşturacağınız içeriğin ziyaretçileriniz tarafından rahatlıkla ve yormadan okunmasını istiyorsanız Musica adlı tema güzel bir alternatif. Tüm mobil cihazlarda uyum sorunu olmadan çalışan bu tema ile aklınızdaki bir çok projeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretsiz İndir | Test Et
 

13. Hueman

Hueman

Hueman WordPress Teması

Blogger adlı tema ile birlikte en çok beğendiğim bir diğer tema da Hueman. İnanılmaz şık ve okunaklı olan bu tema ile birbirinden güzel projeler gerçekleştirmek mümkün. Tüm tarayıcılar ile ve tüm mobil cihazlarda sorunsuz çalışan Hueman adlı temayı yeni bir projeye başlayan tüm ziyaretçilerimize tavsiye ediyorum.

Ücretsiz İndir | Test Et
 

14. Nictitate

Nictitate

Nictitate WordPress Teması

Yine ücretsiz olmasına karşın beklenmedik derecede fazla işlevselliğe sahip olan ve çok amaçlı olarak kullanılabilen Nictitate teması ile birbirinden profesyonel web siteleri oluşturabilirsiniz.

Ücretsiz İndir | Test Et
 

15. Tempera

Tempera

Tempera WordPress Teması

Tempera adlı temanın başlıca özellikleri; Özelleştirilebilir alt yapısı, hazır şablonları, mobil uyumluluğu ve daha bir çok özelliği ile oldukça işlevsel ve profesyonel bir tema.

Ücretsiz İndir | Test Et
 
Makalemizin başında da belirttiğim gibi Blogger ve Hueman diğer tüm temalar içinde en çok hoşuma gidenler oldu fakat birçoğu ücretsiz olamayacak kadar harika olan bu temalardan en az bir tanesinin işinize yarayacağını umuyorum.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Dünyayı Yöneten Aileler

Önceki haber

Apple Akıllı Ev Konsepti

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Diğer