İlişkilerYaşam

Ayrılırken Bunları Yapmayın

0

1) Hakaret Etmeyin

Ne olursa olsun O’nunla bir çok anınız oldu. Kah güldünüz, kah ağladınız. Her şeyden önce bu ilişki için ikinizde emek harcadınız. Bu paylaşımları hiçe sayarak ayrılırken birbirinize hakaret etmeyin, kırmayın, incitmeyin.

image1

2) Ben Zaten Seni Hiç Sevmemiştim!

Bu cümleyi asla kullanmayın. Zamanla insanlar birbirlerinden soğuyabilir veya başka birisine daha çok ilgi hissettiğini düşünebilir. Ayrılırken insanlar genellikle karşı tarafın canını yakmak ister. İntikam ve hırs arzularınızı engellemeye çalışın. O insanla ilişkiye başlarken onu seviyordunuz.

image2

3) Size Verdiği Hediyeleri Kafasına Atmayın veya Geri İstemeyin

Sevgililer günü, ay dönümü, yıl dönümü, doğum günleri derken hediyeler birikiyor. Ayrıldığınızda ise ben şimdi bunları ne yapacağım diye düşünüyorsunuz. Ne yaparsanız yapın ama ayrıldığınız kişinin kafasına atmayın veya O’na aldığınız hediyeleri geri istemeyin. Karşı tarafa aldığınız hediyenin her şeyden önce bir maneviyatı var. Hediyeyi verdiğinizde O’nun yüzünde oluşan gülümsemeyi hatırlamaya çalışın.

image3

4) Ortak Olan Arkadaşlarınıza Sırt Çevirmeyin

Bir zamanlar ortak arkadaşlarınız vardı. Ayrılmış olabilirsiniz ama onları sosyal paylaşım ağlarından silmeyin ve ya sizinle iletişime geçtiklerinde mutlaka cevap verin. Potansiyel laf almaya çalışan kişi muamelesi yapmanıza gerek yok. Size değer verdikleri için, sizinle olan dostluklarına devam etmek istiyor olabilirler.

image4

5) Hakkında Kötü Konuşmayın

Bir zamanlar aranızda geçen konuşmalar, paylaşımlar veya arkadaşlarınız ile ilgili olan yorumlarınızı gidip 3. şahıslar ile paylaşmayın. Arkadaşlarınızın sizin özelinizi bilmesine gerek yok. “O zaten..” ile başlayan cümleler kurup kendinizi küçültmeyin. Bırakın anılarınız anılar olarak kalsın. Biten bitmiştir, ardınızda bırakın ve önünüze bakın.

Berceste Arıkan
Biraz nevreste, biraz sünceste, biraz kereste ama aslen Berceste. Uçuk kaçık deseler de yeni evli, oturaklı, kibar ve efendi. 1989 İstanbul doğumlu, “Plaza Çalışanı” her gün egzoz dumanı soluyan, evine gidip kocasına yemek hazırlayan bir hanımefendi. Yine hep beraberiz, yepyeni yazılarla çok dinamik bir dönem bizi bekliyor.

Milletimizin Başı Sağolsun

Önceki haber

Dünyayı Yöneten Aileler

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: İlişkiler