Sosyal MedyaYouTube

YouTube Kapatıldı

2
YouTube Yenilenen Mesaj Sistemini Tanıttı

Twitter‘ın kapatılmasının ardından az evvel Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından mahkeme kararı olmaksızın ulusal güvenlik tehditi gerekçesi ile popüler video paylaşım sitesi YouTube kapatıldı.

Gün içerisinde basına, devlet yetkililerinin yaptığı gizli Suriye görüşmelerinin ses kayıtlarının düşmesinin ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Milli Güvenlik Kurumunu (MGK) olağanüstü toplantıya çağırdı. Bu gelişmenin hemen ardından TİB tarafından mahkeme kararı olmaksızın video paylaşım sitesi YouTube‘un Türkiye’den erişimi engellendi. Şu anda halen YouTube’a DNS ve VPN çözümleri ile ulaşabilmek mümkün fakat gün içerisinde tüm servis sağlayıcıların erişimi engelleyecekleri ve Twitter’a olduğu gibi YouTube’a da yine sadece VPN gibi alternatif çözümler ile bağlanabilineceği bildirilmekte.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olduğumuzda makalemizi güncelliyor olacağız.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Twitter ile ilgili Mahkeme Kararı Açıklandı

Önceki haber

Facebook Kapatılıyor

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Sosyal Medya