FacebookSosyal Medya

Facebook Kapatılıyor

2
Facebook Kapatılıyor

Dünya’nın en büyük sosyal medya sitesi olan Facebook‘un Türkiye’den erişiminin kapatılması gündemde.

Gün içerisinde Suriye ile ilgili olarak servis edilen tape’ler nedeni ile ulusal güvenliğin tehdit altında olduğunu belirten devlet yetkilileri, TİB ile birlikte muhtemelen önümüzdeki bir kaç saat içerisinde Facebook’un erişimine de engelleyecekler. Konu ile ilgili olarak en net bilgi Star TV ana haber bülteninde yayınlandı ve şu anda bir çok kaynaktan bu haberi doğrulayabilmekteyiz.

Öğleden sonra internete servis edilen yeni tape, YouTube’un erişiminin engellenmesinin ardından dahi çok hızla tüm internete yayılmış ve bir çok dile çevrilmiş durumda. Bu yasaklamalar ile bu konunun önüne geçilemediği her ne kadar açık olsa da en geç iki gün içerisinde (tahminimiz en geç yarın sabaha kadar) popüler sosyal medya sitesi Facebook’un da kapatılacağı yönünde. Özellikle mahkeme kararı olmaksızın TİB’in elinde bulunan yetki ile bir kaç saat içerisinde istenilen sitelere erişimin engellenebildiği üzücü bir gerçek.

Konu hakkında ki bu üzücü gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

YouTube Kapatıldı

Önceki haber

Kurtarılmış Toprakların Çocukları

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Facebook