Sosyal MedyaTwitter

Twitter ile ilgili Mahkeme Kararı Açıklandı

2
Twitter ile ilgili Mahkeme Kararı Açıklandı

20 Mart Perşembe günü Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından erişime engellenen popüler sosyal medya sitesi Twitter için Ankara 15. İdare Mahkemesi, kararın yürütmesini durdurma kararı verdi.

Ankara 15. İdare Mahkemesine bugüne kadar; Ankara Barosu, Türkiye Gazeticiler Cemiyeti, Türkiye Barolar Birliği ve Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili Oktay Vural tarafından yasağın kalkması yönünden talepler iletilmişti.

Ankara 15. İdare Mahkemesi kararın yazılmasının halen sürdüğünü, ardından kararı Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına (TİB) ileteceklerini belirttiler.

Verilen bu karar doğrultusunda Twitter’ın gün içinde tekrardan erişime açılması beklenmekte fakat TİB’in bu kararı 30 gün içinde işleme alması da bir yandan konuşulmakta. Umuyoruz ki Ankara 15. İdare Mahkemesi tarafından verilen bu karar derhal uygulamaya alınır ve Twitter yeniden Türk kullanıcılarının hizmetine sunulur.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Google DNS’leri Erişime Engellendi

Önceki haber

YouTube Kapatıldı

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Sosyal Medya