FacebookSosyal Medya

Facebook Sayfaları Yenileniyor

3

Facebook tarafından yapılan açıklama ile sosyal medya sitesi içerisinde sayfa sahibi olan kullanıcılar veya şirketler için yenilenen tasarım ve özelliklerin tanıtımı yapıldı.

Facebook Sayfaları Yenileniyor - Görsel 1

Yenilenen Sayfa Tasarımı

Çift sütun ile kullandığımız Facebook sayfaları, yenilenen tasarımı ile sadece sağ sütun içerisinde haberleri gösteriyor olacak.

Facebook Sayfaları Yenileniyor - Görsel 2

Sol sütun ise sayfanız ile ilgili çeşitli bilgileri veriyor olacak. Bu bilgiler içerisinde sayfanızın adresi, telefon numarası, fotoğraflar ve videoları örnek verebiliriz.

Facebook Sayfaları Yenileniyor - Görsel 3

Yönetim Araçlarına Hızlı Erişim

Sayfanızın neresinde olduğunuzda bağımsız olarak yayınladığınız Facebook reklamlarını anında görebilir, okunmamış bildirim ve mesajlarına anında ulaşabilirsiniz. Ayrıca içinde bulunduğunuz haftanın tüm temel istatistiklerine yine hızlı bir şekilde erişebileceksiniz.

Facebook sayfanızın sağ üst köşesine eklenen The Build Audience menüsü ile yönettiğiniz reklam hesabı ile ilgili bilgileri kolay bir şekilde elde edebilir ve var olan reklam kampanyanıza ait temel istatistikleri hızlı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Facebook Sayfaları Yenileniyor - Görsel 4

Sayfalar Arası Kıyaslama

Yenielenen Facebook sayfa tasarımları ile birlikte tüm sayfa yöneticileri için yepyeni bir özellik sunuluyor olacak. Pages to Watch adı verilen bu özellik ile sizin Facebook sayfanıza benzer sayfalar ile kendi sayfanızı kıyaslayabilecek ve performans geliştirmeleri yapabileceksiniz.

Facebook Sayfaları Yenileniyor - Görsel 5

Facebook Sayfaları ile ilgili tüm bu yeniliklerin bu hafta içerisinde etkin olması bekleniyor ve bizde sosyal medya haberlerini paylaştığımız kendi Facebook Sayfamız için bu güncellemenin etkin olması için sabırsızlanıyoruz.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Sevgiliye Hediye Edilecek En Güzel 10 Kitap

Önceki haber

Hiç Mutlu Değiliz

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Facebook