Sosyal MedyaYouTube

YouTube Yenilenen Tasarımı ile Çok Yakında

3
YouTube Yenilenen Tasarımı ile Çok Yakında

Popüler video paylaşım sitesi YouTube, kullanıcıları için bir dizi yenilik ve geliştirme ile yakında karşımıza olacak.

Hali hazırda YouTube içerisinde Playlist kullanmak veya bir video’yu playlist’e eklemek kısa da olsa bir zaman almakta. Yenilenen YouTube ile çok daha pratik bir şekilde istediğimiz videoları Playlist’imize ekleyebilecek ve dilediğimiz anda dinleyebilecek / izleyebileceğiz.

YouTube Yenilenen Tasarımı ile Çok Yakında

YouTube Yenilenen Tasarımı ile Çok Yakında

YouTube’un mobil uygulaması, kişisel olarak benim için web sitesinden çok daha başarılı. YouTube ekibi de bu durumun farkına vararak ve geri bildirimleri dikkate alarak yenilenen YouTube üzerinde çeşitli arayüz güncellemeleri yapmaktalar. Buna göre ekrana ortalanmış bir tasarım ile yakın bir zaman içerisinde karşımızda olacak olan YouTube, mobil uygulaması ile web sitesi arasındaki benzerlikleri de arttıracak. Bu sayede sunulan video öne çıkartılarak sayfa içerisinde diğer ögeler geri planda yer alacak.

Yenilenen tasarım ile birlikte YouTube logosunun hemen yanında kategorileri simgeleyen bir ikon yer alacak ve bu kolay erişim aracı ile site içerisinde çok daha süratli şekilde gezinme şansı bulabileceğiz.

YouTube Yenilenen Tasarımı ile Çok Yakında

YouTube Yenilenen Tasarımı ile Çok Yakında

Yukarıda belirtmiş olduğum tüm YouTube kullanıcıları için geçerli olması biraz zaman alacak gibi görünse de, Google şu anda tüm hizmetleri için yeni arayüz tasarımlarını uygulamaya başladı. Az önce farkettiğim üzere Google Analytics arayüzü daha ferah ve modern hale getirilmiş durumda, sanıyorum ki yenilenen YouTube’u bir kaç gün içinde test edebiliyor olacağız.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Kaçırmak İstemeyeceğiniz 5 Mobil Uygulama

Önceki haber

Kedi ve Köpeklerimiz için Online Hizmet

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Sosyal Medya