MobilTeknoloji

Kaçırmak İstemeyeceğiniz 5 Mobil Uygulama

2

1. Easilydo

Easilydo

Easilydo’nun akıllı asistan uygulaması bu hafta güncellendi. Gününüzün her anını ayarlamanıza yardım edecek bildirim kişiselleştirmesinin yanında, artık kullanıcılar premium özelliklere (ücretli) de sahip olabilecekler. Bu şekilde eş zamanlı e-posta güncellemeler, gelişmiş irtibat yönetimi, gezi bildirimleri ve hediye- kartı indirimlerine erişimler gerçekleşebilecek. Easilydo iOS ve Android için kullanıma uygun.

2. Chideo

Chideo

Chideo, hayranı olduğunuz ünlülere hayır kurumlarına yardım adı altında erişiminiz olmasını sağlıyor. Bu uygulama farklı hayır kurumlarını temsil eden düzinelerce aktör, müzisyen ve atlete bağlı. Kullanıcılar favori yıldızlarını bulup, onlara soru yöneltebiliyor ve onlara sorulacak soruları oylayabiliyorlar. Soruyu sorduğunuz ünlü ise en çok oylanan soruları videolarla cevaplayıp, hayır kurumlarına bağışlanmak üzere izlemenizi sağlıyor. Chideo iOS için kullanılabilir durumda.

3. #Pop

#Pop

Yüzeysel olarak bakıldığında #Pop, Vine, Instagram ya da diğer fotoğraf ve video paylaşım uygulamaları kullanıcılarına tanıdık gelecek. Fakat #Pop’u diğerlerinden ayıran en önemli özelliği kullanıcıların paylaşım özellikleri. Bir fotoğraf ya da bir video paylaşmak yerine, kullanıcılar iki fotoğraf, iki video ya da GIF’ler paylaşarak, kullanıcılar tıkladığında tek bir “pop” halinde görünmesini sağlayabiliyorlar. #Pop iOS için kullanılabilir durumda.

4. Themer

Themer

Themer kullanıcıların cihazlarının görünüş ve hissini kişiselleştirmeye yarayan bir uygulama. Düzinelerce özelleştirilebilir tema’yı ana ekran ya da menüler için seçip kullanma şansını bu uygulamayla bulabilirsiniz. Themer Android için kullanılabilir durumda.

5. PolyFauna

PolyFauna

PolyFauna, Radiohead’in en son dijital deneyi. Radiohead’in The King of Limbs albümünden bazı parçaları bu uygulamanın içinde bulabilirsiniz. Eğer bir Radiohead hayranıysanız denemenizde fayda var. PolyFauna iOS ve Android için kullanılabilir durumda.

Çağrı Ultay
Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde lisansımı tamamlarken Kültürel Çalışmalar ilgi alanıma girdi. Daha sonra İstatistik yüzünden bıraktığım bir Psikoloji Çift Anadal serüvenim oldu. Mezun olduktan sonra özel bir kurumda Kurumsal İletişim ve Sosyal Medya Departmanında çalışırken Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Bölümünde Yüksek Lisans’a başladığımda “İnsan ve Kültür”e olan merakım ve hayranlığım iyice arttı ve istifamı verdim. Şuan tezim üzerinde çalışıyorum. VUUB’da Kültür, Sanat, Antropoloji, Sosyal Medya ve ilgilendiğim konularda bilgimi ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Facebook İlişki Durumunuzu Ne Zaman Güncelleyeceğinizi Biliyor

Önceki haber

YouTube Yenilenen Tasarımı ile Çok Yakında

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Mobil