FacebookSosyal Medya

Facebook Cinsiyet Ayarları

1

Facebook, profilinizdeki cinsiyet seçeneğini istediğiniz şekilde özelleştirebileceğinizi duyurdu, bu değişim LGBT aktivist grubuyla yakın olarak çalışmalarından sonra ortaya çıktı. Bu özellik şimdilik sadece Amerika’da yaşayan insanlar için kullanılabilir durumda fakat Facebook gelecekte bu özelliği diğer ülkelerde kullanılmak üzere genişletmeyi planlıyor.

Facebook Cinsiyet Ayarları

Facebook – Cinsiyet Seçim Ekranı

Zaman Tünelinizdeki cinsiyet seçeneğini istediğiniz şekilde özelleştirmek, kadın ve erkek dışında üçüncü bir kategori olan “diğer” seçeneğini kullanabileceğiniz anlamına geliyor. “Diğer”i seçtiğiniz zaman önünüze 10’a yakın cinsiyet tanımı çıkacak ve onlar arasından seçiminizi yapıp özelleştirebilecelsiniz. Bunun yanında, bu özellik size hangi zamirle hitap edilmesini istediğinizi de seçme şansı verecek örneğin; erkek, kadın ya da nötr olan o.

Henüz bu özellik Türkiye’de kullanılır durumda olmasa bile çok pozitif ve umut verici bir adım. Umarım en kısa zamanda Facebook bu özelliği diğer ülkeler için de geliştirir.

Çağrı Ultay
Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde lisansımı tamamlarken Kültürel Çalışmalar ilgi alanıma girdi. Daha sonra İstatistik yüzünden bıraktığım bir Psikoloji Çift Anadal serüvenim oldu. Mezun olduktan sonra özel bir kurumda Kurumsal İletişim ve Sosyal Medya Departmanında çalışırken Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Bölümünde Yüksek Lisans’a başladığımda “İnsan ve Kültür”e olan merakım ve hayranlığım iyice arttı ve istifamı verdim. Şuan tezim üzerinde çalışıyorum. VUUB’da Kültür, Sanat, Antropoloji, Sosyal Medya ve ilgilendiğim konularda bilgimi ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Kendinizi Çevrimiçi Tehlikelerden Korumanın 6 Yolu

Önceki haber

Tüm Zamanların En Çok Seyredilen 10 YouTube Videosu

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Facebook