FacebookSosyal Medya

Facebook ile Geçmişten Geleceğe

2
Facebook ile Geçmişten Geleceğe

Sosyal medya devi Facebook tarafından kullanıcılarına 10.yıl hediyesi olarak sunulan “Look Back” özelliği ile, Facebook’a katıldığınız günden bugüne yaptığınız paylaşımları keyifli bir video eşliğinde sunmakta.

Facebook COO’su Sheryl Sandberg tarafından açıklanan resmi rakamlara göre bu videolar toplam 200 milyon kez Facebook kullanıcıları tarafından seyredilmiş durumda ve 100 milyon kişide kendi “Look Back” videolarını paylaşmış durumda.

Benzer bir uygulamayı 2012 ve 2013 yılının sonlarında da hazırlayan Facebook şu anda dünya çapında 1.23 milyar aktif kullanıcı sayısına sahip. Bunun yanısıra diğer sosyal medya devleride bu adımları takip etmekte, Google+ geçen yılın sonrasında “Yılın Özeti” adlı uygulaması ile benzer bir uygulama ile kullanıcıların geçirdikleri son bir yılın özetini video eşliğinde sunmuştu.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Farklı Kültürlerden Tercüme Edilemeyen 10 Kelime

Önceki haber

Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Komedi Filmi

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Facebook