Sosyal MedyaTwitter

Twitter, Facebook’a Oldukça Benzeyen Büyük Profil Değişimini Test Ediyor

1
Twitter, Facebook'a Oldukça Benzeyen Büyük Profil Değişimini Test Ediyor

Twitter, Facebook ve Google+‘ı oldukça andıran yeni profil tasarımını test ediyor. Yenilenen tweet akışı imza görünüşünden farklı. Ayrıca fotoğraf ve içerik kartları üzerinde çok durulmuş. Dikey zaman çizelgesinden de uzaklaşıyor.

Twitter'dan Yeni Tasarım

Twitter’dan Yeni Tasarım

Twitter, sakin ve sessizce site için yeni görünüşü test ediyor.
Twitter’ın sessizce yeni özellikleri ve dizayn güncellemelerini büyük kullanıcı kitlesinden uzakta yapması zaten bilinen bir durum. Bu yeni özellikler genellikle küçük, sıradan seçilmiş kullanıcılar üzerinde deneniyor.

Test edilen yeni Twitter profilinde, ana fotoğrafın altında tweetlerin sayısı, fotoğraflar, videolar, takip ettikleriniz, sizi takip edenler, favoriler ve listeler bulunuyor. Yeni dizayn’a sahip olan sayfalardan diğer profil sayfalarına girildiğinde, otomatik olarak o sayfalar da yeni dizayna göre görüntüleniyor. Bu demek oluyor ki sizin Twitter sayfanız testin bir parçası olmasa bile, profili testin bir parçası olanlar sizin profilinizin yeni dizayna göre nasıl olacağını görebiliyorlar.

Test versiyonunun önerilen ana fotoğraf boyutları 1500×500 piksel, şimdiki dizaynın boyutları 1252×626, yani kullanıcılar fotoğraflarının uzatılmış gibi görünmesini engellemek için fotoğraflarını değiştirmek durumundalar. Yakın zamanda yeni dizaynın tüm kullanıcılar için görünür hale geleceği ve mobil uygulamasının da değişeceği söyleniyor.

Çağrı Ultay
Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde lisansımı tamamlarken Kültürel Çalışmalar ilgi alanıma girdi. Daha sonra İstatistik yüzünden bıraktığım bir Psikoloji Çift Anadal serüvenim oldu. Mezun olduktan sonra özel bir kurumda Kurumsal İletişim ve Sosyal Medya Departmanında çalışırken Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Bölümünde Yüksek Lisans’a başladığımda “İnsan ve Kültür”e olan merakım ve hayranlığım iyice arttı ve istifamı verdim. Şuan tezim üzerinde çalışıyorum. VUUB’da Kültür, Sanat, Antropoloji, Sosyal Medya ve ilgilendiğim konularda bilgimi ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Sevgililer Günü Özel Dosyası

Önceki haber

Farklı Kültürlerden Tercüme Edilemeyen 10 Kelime

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Sosyal Medya