FacebookSosyal Medya

Facebook’ta Arama Geçmişinizi Silmenin Yolu

2
Facebook'ta Arama Geçmişinizi Silmenin Yolu

Facebook’ta sevgilinizin eski sevgilisini aradığınız günü, ya da önceleri aşık olduğunuz kişiyi aradığınız günleri hatırlayın, hani sizi yiyip bitiren duyguya dayanamayıp gizlice araştırma yaptığınız zamanları.

Facebook, arama kutusuna yazdığınız tüm şeyleri kayıt altına alıyor. Gizlilik ayarlarınız sadece sizin görebileceğiniz şekilde ayarlanmış olsa bile o bilgilerin etrafta olmasından rahatsız olabilirsiniz. Eğer bu sizi rahatsız ediyorsa çok basit bir işlemle arama geçmişinizi silebilirsiniz.

Öncelikle profilinize girin,

Kapak fotoğrafınızın sağ altındaki Hareketler Dökümüne (Activity Log) tıklayın.

Hareketler dökümünüzde gönderilerinizin, Facebok aktivitelerinizin ve arama geçmişinizin bir listesini göreceksiniz.

Daha sonra sol barda bulunan Fotoğraflar, Beğenmeler, Yorumlar’ın bulunduğu sol barın altındaki daha fazlaya (more) basın. Ara’yı (search) bulana kadar aşağı inin .

Ara’ya bastıktan sonra Facebook Arama geçmişinizi tarihe gore görebileceksiniz ve onlardan kurtulmak için aramaları sil’e (clear searches) basın.

Bu işlemden sonra kirli takipçi geçmişinizden kurtulabileceksiniz.

Çağrı Ultay
Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde lisansımı tamamlarken Kültürel Çalışmalar ilgi alanıma girdi. Daha sonra İstatistik yüzünden bıraktığım bir Psikoloji Çift Anadal serüvenim oldu. Mezun olduktan sonra özel bir kurumda Kurumsal İletişim ve Sosyal Medya Departmanında çalışırken Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Bölümünde Yüksek Lisans’a başladığımda “İnsan ve Kültür”e olan merakım ve hayranlığım iyice arttı ve istifamı verdim. Şuan tezim üzerinde çalışıyorum. VUUB’da Kültür, Sanat, Antropoloji, Sosyal Medya ve ilgilendiğim konularda bilgimi ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Aşk Hakkında 6 Depresif Gerçek

Önceki haber

Forgotify’ı Denediniz Mi?

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Facebook