DiğerSosyal Medya

Boomerang ile Gmail Kullanımı

2
Boomerang ile Gmail Kullanımı

Eğer Gmail kullanıyorsanız, Boomerang eklentisi size mesajlarınızı gelecek bir zamanda gönderme opsiyonu sunuyor tabi bunun yanında anında mesaj gönderme isteğinizi de gerçekleştirmeye devam edebileceksiniz.

Gecenin geç bir vaktinde ya da haftasonunda aklınıza gelen ve çalışma arkadaşlarınızla  paylaşmak istediğiniz bir mail olabilir ve bunu garantiye almak için Gmail’in Boomerang eklentisini kullanabilirsiniz.

Bunu yapabilmek için www.boomeranggmail.com adresine girerek, kırmızı “Install Boomerang” butonuna basarak bu eklentiyi gmailinize kaydedebilirsiniz. Bu işlemden sonra artık maillerinizi hemen yazıp gelecekte bir zamanda gönderilmek üzere ayarlayabiliyor olacaksınız. Bunu yapmak için her zaman yaptığınız gibi mailinizi yazıp “Send Later” butonuna basarak gönderim zamanını ayarlayabilecekiniz. Bunun yanında boomerang maillerinizi arşivlemenize de yardımcı olan bir eklenti. Ayrıca gönderdiğiniz mesaja cevap geldiği anda sizi haberdar etmesi için ayarlayabilir ve bu şekilde gelen maillerin kaybolup gitmesini ve önemli mesajları gözden kaçırmayı engellemiş olabilirsiniz.

Mobil ve Android’lerde kullanılabilmesinin faydasını da hiç olmadık bir yerde ertesi gün yapmanız gereken bir işiniz olduğunda göreceksiniz, örneğin dışarda yemektesiniz ve ertesi gün ofiste yapmanız gereken çok önemli bir iş var, o anda bir mail yazıp tam hatırlamanız gereken zamanda size ulaşmasını sağlayabilirsiniz, örneğin ertesi sabah saat 09:00’da.

Tüm bunların yanında Boomerang size;

Faturalarınızı ödemeniz,

Doğumgünü, tatil vb. hatırlatmalar,

Farklı zaman dilimlerinde insanlarla iletişim gibi bir sürü hatırlatma yaparak hayatınızı çok kolaylaştıracak.

 

Çağrı Ultay
Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde lisansımı tamamlarken Kültürel Çalışmalar ilgi alanıma girdi. Daha sonra İstatistik yüzünden bıraktığım bir Psikoloji Çift Anadal serüvenim oldu. Mezun olduktan sonra özel bir kurumda Kurumsal İletişim ve Sosyal Medya Departmanında çalışırken Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Bölümünde Yüksek Lisans’a başladığımda “İnsan ve Kültür”e olan merakım ve hayranlığım iyice arttı ve istifamı verdim. Şuan tezim üzerinde çalışıyorum. VUUB’da Kültür, Sanat, Antropoloji, Sosyal Medya ve ilgilendiğim konularda bilgimi ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Ege Üniversitesi Öğrencilerinden Yeni Bir Proje

Önceki haber

Facebook Kullanım Kalitenizi Arttıracak 10 Önemli İpucu

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Diğer