Site Tanıtım

Ege Üniversitesi Öğrencilerinden Yeni Bir Proje

1
Ege Üniversitesi Öğrencilerinden Yeni Bir Proje

ekonometrik.com sitesi 2012 yılında Ege Üniversitesi İktisat bölümü öğrencilerinden Meryem Özçam ve arkadaşları tarafından eğitim yılları boyunca hazırlamış oldukları çalışmaları, proje ve makaleleri paylaşmak için kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana hızlı bir şekilde büyümeye devam eden site bir çok üniversiteden lisans,  yüksek lisans ve Doktora öğrencilerinin yanı sıra Araştırma görevlileri ve özel sektör çalışanlarının katılımıyla da bir eğitim portalı haline dönüşmüştür. Yazıların genel olarak içerikleri; ekonomi bilimi ve iş dünyası ile ilgili gelişmeler gibi hayatımızda oldukça önemli yeri olan konulardan oluşmaktadır.

Site yazarlarını aktif ve konuk yazar olarak ikiye ayıran site yönetiminden aldığımız bilgilere göre aylık 37 bin ziyaretçi ve 122 bin sayfa gösterimine ulaşan site hakkında dikkat çekici diğer rakam ise ziyaretçilerin ortalama olarak 3.12 dakika sitede kalması. ekonometrik.com’un bundan sonraki hedefi  akademisyen yazar sayısını arttırarak alanında büyük bir Türkçe kaynak oluşturmak ve ziyaretçilerin site içeriğine katkı yapmasını sağlayarak siteyi sosyalleştirmek.

Yıllarca çeşitli e-ticaret platformları ile gerek işbirliği gerekse danışmanlık boyutunda çalıştıklarını aktaran site yazarlarından Baran Çelebi, artık bu internet deneyimlerini kendi alanlarında kullanmak istedikleri için böyle bir projeye imza attıklarını ve projenin başarıya ulaşması için çok doğru bir zamanda olduklarını belirtti.

Site 2 yıl gibi kısa bir sürede çok önemli adımlar atmış ve hatta bazı makelelerde kaynak olarak gösterilmeye başlamış. ekonometrik.com’un özverili yazarlarını kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

ali desidero
A 3D Digital Artist born in Ardahan , Turkey 1982 Currently living in Istanbul , Working as a 3D Visual Artist / Designer.Blogger | LinkedIn | Google+

Sosyal Medya Stratejinizi Nasıl Oluşturmalısınız?

Önceki haber

Boomerang ile Gmail Kullanımı

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir