AygıtlarTeknoloji

Web Sitenizin Hızını Test Etmek Ister misiniz?

1

Artık hemen hemen her internet kullanıcısının bir web sitesi var ve yeni getirilen hükümler ile her şirketinde bir web sayfası olmak zorunda. Peki web sitenizin hızını test etmek ister misiniz? Unutmayın ki daha hızlı açılan web sayfaları, arama motorları ve kullanıcılar tarafından çok daha popüler. Aşağıda sizler için derlediğimiz ücretsiz online araçlar yardımı ile web sitelerinizin hızını test edebilir, daha hızlı hale getirebilmek için çeşitli ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

1. Pingdom

Pingdom

Pingdom


Pingdom ile web sitenizin hızını test etmek ile yetinmeyebilir ve siteniz hakkındaki tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Sayfaların tek tek detaylı açılış hızını analiz edebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

2. Load Impact

Load Impact

Load Impact


Load Impact ile web sitenizin hızını grafiksel analizler eşliğinde test edebilirsiniz. Şunu hatırlatmakta fayda var, eğer ki siteye üye değilseniz yaptığınız test sonuçları herkes tarafından görünebilir olacaktır.

3. Google PageSpeed Insights

Google PageSpeed Insights

Google PageSpeed Insights


Google tarafından geliştiriciler için hazırlanan PageSpeed aracı, Google’ın en önemli arama motoru olması nedeni ile büyük önem taşımakta. PageSpeed aracından elde edeceğiniz yüksek bir puan sitenizin Google tarafından daha çok sevileceği anlamınada gelmekte. PageSpeed Insights ile web sitenizin hızını test edebilir, daha hızlı hale getirebilmek için size verilen tavsiyeleri siteniz üzerinde uygulayabilirsiniz.

4. OctaGate

OctaGate

OctaGate


İlginç bir grafik analiz sistemi ile hazırlanan OctaGate ile web sitenizin hızını test edebilir ve tek tek sayfalarınızın yükleniş sürelerini analiz edebilirsiniz.

5. GTmetrix

GTmetrix

GTmetrix


GTmetrix yukarıda tanıtımını yaptığımız tüm araçların içerisinde bence en özel yere sahip uygulama. Öncelikle YSlow (Yahoo Hız Testi) testini yapabiliyor olması büyük bir artı. Ayrıca yapmış olduğunuz hız testinin sonuçlarını ve yapabileceğiniz geliştirmeleri oldukça detaylı bir şekilde raporlamakta ve bu raporu arzu ederseniz PDF olarak bilgisayarınıza kayıt edebilmekteyiz. Mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.

Yukarıda web sitenizin hızını test etmek için hazırlanmış tamamen ücretsiz olaran araçlara yer vermeye çalıştım. Eğer sizin favoriniz olan farklı araçlar var ise lütfen bizlerle ve okuyucularımızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Mitolojik Canlılar

Önceki haber

Genç Girişimcilerden Yepyeni Bir Proje: ServiseVer

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Aygıtlar