Sosyal MedyaTwitter

Twitter Ana Sayfası Fotoğraflar ile Zenginleştirildi

2
Twitter Ana Sayfası Fotoğraflar ile Zenginleştirildi

Twitter gün içerisinde yaptığı duyuru ile ana sayfasında eklenen fotoğraf ve videolara yer vereceğini açıkladı. Buna göre eskiden herhangi bir kullanıcının eklediği fotoğraf veya videoya tıklamamız gerekirken artık direkt olarak görebilmekteyiz. Twitter’ın hergeçen gün Facebook ile daha büyük benzerlikler taşıdığını görebilmekteyiz.

Bir diğer yandan bu özellik ile kullanıcıların tıklama sayısı düşürülmekte ve içerik direkt olarak gösterilmekte. Fakat yeni eklenen bu özellik ile hem çok sayıda görseli Twitter ana sayfamızda göreceğiz hem de görmek istemediğimiz görsellerede maruz kalmış olacağız.

Twitter tarafından yapılan bu güncelleme tüm iOS ve Android tabanlı mobil işletim sistemlerinde de yürürlüğe girdi. Gün içerisinde Twitter uygulamanıza ait bir güncelleme talebi akıllı telefonunuza ulaşacaktır.

Twitter Ürün Müdürü Michael Sippey yaptığı açıklamada; “Zenginleştirilmiş Tweet’lerin kullanıcıların arasındaki bağı güçlendireceğini ve doğru kişileri takip ettiklerine emin olabileceklerini” belirtti.

Michael Sippey tarafından söylenmemiş olsada bu güncellemenin biraz da Twitter tarafından gösterilen reklam içeriklerini kullanıcıların fark etmemesini istemiş olmasından kaynaklandığını düşünüyoruz. Hangi içeriğin reklam hangi içeriğin gerçekten bir görsel paylaşımı olduğunu ayırt etmek Twitter kullanıcıları için bir hayli zor olacak.

Twitter tarafından yapılan güncelleme kullanıcılar tarafından kayıt altına alınan Vine videolarını ve fotoğraflarınıda kapsamakta. Şimdilik Instagram için ise bu güncelleme söz konusu değil, geçen yıldan bu yana Twitter ve Instagram arasındaki ilişkilerin yolunda gittiğini söylemekte zor.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Facebook Kalbinizden Geçenleri Görebiliyor

Önceki haber

X-Men: Days of Future Past Fragmanı Yayınlandı

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Sosyal Medya