PinterestSosyal Medya

Pinterest Yeni Özelliği Benzer Pinleri Tanıttı

3
Pinterest Yeni Özelliği Benzer Pinleri Tanıttı

Aldığı yeni yatırım ile büyüme sürecine güç katan popüler sosyal medya sitesi Pinterest, yaptığı duyuru ile benzer pinlemeleri devreye aldığını açıkladı.

Pinterest’in Yazılım Mühendisi Dmitry Chechik tarafından yapılan yeni güncelleme duyurusu ile devreye sokulan “benzer pinler” Pinterest kullanıcılarının çok ilgisini çekecek.

Pinterest Yeni Özelliği Benzer Pinleri Tanıttı - Görsel 1

Pinterest ile Benzer Pinleri Oylayın!

Pinterest kullanımınız esnasında beğendiğiniz, kayıt ettiğiniz ve paylaştığınız pinleri hafızasına alan sistem, geliştirdiği algoritma ile benzer pinleri size sunuyor olacak. Örnek verecek olursak Pinterest üzerinde sosyal medya ile ilgili çeşitli bilgileri saklıyor ve paylaşıyor olduğunuzu düşünelim. Pinterest’in yeni özelliği ile ilgi alanınıza giren bu başlık altında hoşunuza gidebilecek benzer pinleride görebiliyor olacaksnız.

Şu an için bu güncelleme yavaş ilerlemekte ve kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda sürat kazanacağı bildirilmekte. Siz de Pinterest’i kullanırken “benzer pinler” ile ilgili oy kullanarak bu geri bildirimlere katkıda bulunabilirsiniz.

Beğendim ya da Beğenmedim

Yeni özelliğin karşınıza çıkması durumunda “i” harfinin üzerine tıklayarak size gösterilen benzer pini beğenebilir veya beğenmeyebilirsiniz. Bu sayede Pinterest mühendisleri algoritma üzerine daha fazla geliştirme yapabileceklerdir. Yine aynı şekilde beğenmeniz durumunda konu ile alakalı daha çok Pin sizi bekliyor olacak.

Her geçen gün büyüyen ve kullanıcılarına yeni olanaklar sunan Pinterest, bizimde favori sosyal medya araçlarımızdan biri ve VUUB.net olarak sizi de aramızda görmek istiyoruz. Pinterest üzerinden bizi takip etmek için lütfen buraya tıklayın.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

X-Men: Days of Future Past Fragmanı Yayınlandı

Önceki haber

Facebook’un Akıl Almaz Istatistikleri

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Pinterest