PinterestSosyal Medya

Pinterest ve Getty Images Partnerliği

3
Pinterest ve Getty Images Partnerliği

Sosyal medya siteleri içerisinde en hızlı büyüme kaydeden ve aldığı yeni yatırımla şirket değeri 4 milyar dolara ulaşan Pinterest, yaptığı duyuru ile Getty Images ile partnerlik anlaşması yaptığını duyurdu.

Getty Images hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse; Milyonlarca fotoğrafa, yüz binlerce fotoğrafçıya ev sahipliği yapan Getty Images büyük bir çevrimiçi topluluk. Bu site sadece fotoğraflara ev sahipliği yapmak ile kalmıyor aynı zamanda fotoğraflar ile ilgili çeşitli bilgileri barındırıyor. Bu bilgiler; Fotoğrafın kimin tarafından çekildiği, ne zaman çekildiği, nerede çekildiği ve fotoğraf ile ilgili kısa bir açıklama ile sunuluyor.

Pinterest ile Getty Images arasında yapılan bu partnerlik ile bir kullanıcı Pinterest içerisinde Getty Images görsellerinden herhangi birini kullandığı anda otomatik olarak o görsele ait tüm bilgiler sisteme girilmiş olacak. Örnek olarak aşağıdaki görsele göz atabilirsiniz;

Pinterest ve Getty Images Partnerliği

Pinterest ile Daha Çok Bilgi İçeren Pin Örneği

Pinterest Ürün Müdürü Michael Yamartino tarafından yapılan partnerlik duyurusu, Pinterest’in Getty Images arşivinden kullanılan fotoğraflar için firmaya bir ödeme yapılacağı bilgisini vermekte.

Biz VUUB olarak Pinterest’i hali hazırda kullanmaktan büyük mutluluk duyuyoruz ve hergün gelişen sosyal medya sitesinin tüm kullanıcılar için büyük bir şans olduğunu düşünüyoruz. Siz de Pinterest içerisindeki yerinizi aldınız mı?

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Facebook Reklamlarının Geleceği

Önceki haber

Windows, Mac ve Linux için Firefox 25 Yayınlandı

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Pinterest