DiğerTeknoloji

WordPress 3.7 Yayınlandı

3
WordPress 3.7 Yayınlandı

Dünya’nın en popüler içerik yönetim sistemi WordPress’in 3.7 versiyonu yayınlandı. Arka planda çalışan otomatik güncelleme gibi özellikleri barındıran yeni sürümü buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Amerikalı Jazz piyanisti ve besteci Count Basie’nin onuruna “Basie” lakabı ile yayınlanan WordPress 3.7 versiyonu bugüne kadar WordPress tarafından çıkartılmış en hızlı güncelleme paketi olma özelliğini taşımakta.

WordPress 3.7 ile gelen değişiklikler:

  • Otomatik Güncelleme: WordPress’te meydana gelebilecek güvenlik açıkları için üretilen yamalar, sizin bu durumu fark etmenizi beklemeyecek ve kendisi otomatik olarak güncellenecek. Bu durum, çok fazla sayıda eklenti ile çalışan ve çekirdek yapıda değişikliğe giden siteler için bazı sakıncalar üretse de güvenliğin, her şeyden önce geldiğini unutmamak gerekir.
  • Güçlendirilmiş Şifre Kontrolü: WordPress üzerinden şifre oluştururken, bu şifrenin kolay tahmin edilebilir olmaması için WordPress’in tavsiyelerini göreceksiniz. Kullanıcı adı ile benzer olan, sıralı sayılardan oluşan ve sık kullanılan şifreler kullandığınızda, uyarı alacaksınız.
  • Gelişmiş Evrensel Dil Desteği: İngilizce dil seçenği dışında milyonlarca kullanıcı WordPress’i kendi ülkelerinin dil seçeneği ile kullanmakta. WordPress 3.7 ile birlikte doğru dil dosyaları otomatik olarak sitenize aktarılacak.

WordPress 3.6 sürümü bu yılın Ağustos ayı içerisinde yayınlanmıştı. Yine WordPress geliştiricilerinden aldığımız bilgiler doğrultusunda WordPress 3.8 versiyonunun bu yıl bitmeden bizelere ulaştırılacağı belirtildi.

WordPress 3.7 (4.8 MB)

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Windows Telefonlar için Instagram

Önceki haber

Facebook Reklamlarının Geleceği

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Diğer