FacebookSosyal Medya

Facebook Reklamlarının Geleceği

3
Facebook Reklamlarının Geleceği

2014 yılı içerisinde hizmete sunulması beklenen, 15 saniyelik video destekli reklam hizmetinin Facebook tarafından 2014’ten sonraya ertelendiği açıklandı. 1.15 milyar kullanıcısı olan sosyal medya sitesi, bu özelliği yayına almadan önce bir çok altyapı testini tamamlamak zorunda.

Video destekli reklam hizmeti konusunda çıkan çeşitli söylentiler arasında; 18-54 yaş aralığı için düzenlenecek 15 saniyelik bir reklamın günlük maliyetinin 2 milyon dolar olacağı yönünde. Toplam 1.15 milyar kullanıcısı olan Facebook için bu rakamları talep etmek çok sorun değil ve bu ücreti seve seve ödeyecek bir çok firma mevcut. Yine şirketin aynı yönde bir hizmeti geçen sene içerisinde satın aldığı popüler sosyal fotoğraf paylaşım platformu Instagram’da da kullanacağını biliyoruz. Ayrıca yakın zamanda Facebook mobil uygulamalarına reklam desteğinin ekleneceği gelen haberler arasında.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

WordPress 3.7 Yayınlandı

Önceki haber

Pinterest ve Getty Images Partnerliği

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Facebook