AygıtlarTeknoloji

Google Analytics, Universal Analytics ile Yer Değiştiriyor

3
Google Analytics, Universal Analytics ile Yer Değiştiriyor

Google bugün yaptığı açıklama ile Universal Analytics güncellemesini duyurdu. Hemen hemen her web sitesi sahibinin kullandığı detaylı istatistik aracı Google Analytics, yepyeni bir güncelleme ile yerini Universal Analytics’e bırakıyor.

Google Analytics’in isminde herhangi bir değişiklik olmayacağı, Universal Analytics adının Google’ın yeni hedefleri doğrultusunda verilen bir hizmet adı olduğu bildirildi. 2012’nin Ekim ayı içerisinde gizli beta olarak bir kısım kullanıcılara sunulan Universal Analytics hemen hemen tüm Google kullanıcıları için aktif olmuş durumda. Google yaptığı açıklama ile Universal Analytics’in çok daha fazla veriyi takip edebildiğini açıkladı.

İki adım ile Universal Analytics’e terfi edin:

  1. Google tarafından klasik Analytics hesabınız içerisindeki yönetim (admin) alanına yeni bir alan (Property Settings içerisinde) eklendi. Bu yeni aracı kullanarak hesabınızı Universal Analytics’e transfer edebilirsiniz. Eğer bu araç henüz hesabınızda belirmediyse bir kaç hafta içerisinde belirebileceğine emin olabilirsiniz.
  2. Yine yönetim alanı içerisinden Universal Analytics kodunu alıp sitenize entegre ederek Universal Analytics’i etkinleştirebilirsiniz.

Google tarafından yapılan açıklamada Google Analytics hesaplarının otomatik olarak Universal Analytics’e transfer edilmeyeceği bildirildi. Otomatik transfer işlemine bir kaç ay içerisinde başlanacağı gelen haberler arasında. Kesin tarih belli olduğunda sizlerle paylaşacağımızı bilmenizi isteriz.

O zamana kadar Klasik Analytics hesabınızı kullanmaya devam edebilir veya Universal Analytics’e geçebilirsiniz. Tavsiyemiz en azından Universal Analytics’i denemeniz yönünde. Biz vuub.net olarak bu transferi gerçekleştirdik ve elde edeceğimiz deneyimleri en kısa sürede sizlerle de paylaşacağız.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Dünyanın En Gizemli 5 Bölgesi

Önceki haber

Apple iOS 7.0.3 Güncellemesi Hazır

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Aygıtlar