AppleSosyal Medya

Apple’ın Yeni Teknoloji Üssü

2
Apple’ın Yeni Teknoloji Üssü

Geliştirdiği teknolojiler ile sektöre yön veren, alışkanlıklarımızı ve yaşam şartlarımızı değiştiren Apple, uzay mekiğini andıran yeni teknoloji merkezi – “üssü” için devlet yetkililerinden onayı aldı.

Merkezi California, Cupertino’da olan Apple, yeni teknoloji üssü için Cupertino konseyinin yaptığı kapalı oylama projesine onay aldı. Steve Jobs’un vefat etmesinin ardından alınan bu onay aslında Apple takipçileri için buruk bir sevinç halini aldı. Steve Jobs’un kendi kişisel gayretleri ile belediye meclisine sunulan projenin şimdi onaylanması ve Jobs’un bu devasa tesisi göremeyecek olması durumu hüzünlü bir havaya soktu diyebiliriz.

Apple yetkilileri tarafından “Apple Campus 2” adı verilen devasa teknoloji üssü, toplamda 12.000 Apple çalışanına ev sahipliği yapacak. Apple’ın tesis sorumlusu Dan Whisenhunt yaptığı açıklamada; “Steve Jobs ile Apple dünyadaki en yenilikçi şirketlerden biri haline geldi ve bunun bilinci – sorumluluğu ile onun bıraktığı mirası bu proje ile daha da ileriye götürmeye çalışacağız” dedi.

Murat Tekmen
1999 yılından bu yana profesyonel olarak tasarım ile uğraşmakta ve kullanıcı arayüzü tasarımı konusunda yoğun çalışmalar yapmakta. Yazılı ve görsel basında bir çok çalışması yayınlanan Tekmen'in en büyük tutkusu okumak, yazmak ve üretmektir.

Windows 8 için Facebook Uygulaması

Önceki haber

2 Saatliğine Sizi Sizden Alacak 5 Film

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Apple