AygıtlarTeknoloji

Google Aramalarına Dizi Arama Özelliği Eklendi

2

Google, arama motoruna Televizyon programlarının yayın tarihini desteklemek amaçlı bir özellik kattığını duyurdu. Yapmanız gereken tek şey televizyon programının adını aratmak ve Google geri kalan herşeyi sizin için yapacak.

Şirket, televizyon programlarınının (dizilerin) yeni bölüm bilgilerinin nereden geldiğini söylemiyor fakat büyük ihtimalle bu bilgiler şirketin bilgi grafiğinden gelmekte. Buna karşın, Google varolan televizyon programlarının detaylarının (değerlendirme, oyuncular, karakterler vb.) buradan geldiğini söylüyor.

Google’ın örnek olarak sergilediği özelliği aynı aramayı zaman içinde bir kaç kere yaparak görebiliyoruz. How I Met Your Mother’ın bir sonraki sezonu ne zaman başlayacak? Bunu bulabilmek için yapmanız gereken tek şey “How I Met Your Mother”ı aratmak ve işte sonuç:

Google Arama Ekranı - How I Met Your Mother ile ilgili detaylı bilgi

Google Arama Ekranı – How I Met Your Mother ile ilgili detaylı bilgi

Bütün bölümler ve yayın tarihi sağ tarafta listelenmiş durumda. How I Met Your Mother’ın bir sonraki bölümü 14 Ekim akşamı The Poker Game başlığı altında yayınlanacak. Ilgili bölümün adına tıklayıp bölüm ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmanızda mümkün.

Eğer siz de düzenli olarak IMDB’yi kontrol ederek bir sonraki bölümün ne zaman yayınlanacağını takip edenlerdenseniz bu özellikle çok fazla zaman kazanacaksınız. IMDB’nin sitesine girmek bazen çok zor olabiliyor, diziyi bulmak için dört tıklamanın ardından doğru sezonu bulmanın zorlukları gibi..

Google’da bu sadece tek tıkla halloluyor. Artık Google’ın bunu mobil aramalar için düzenlemesi hatta daha da iyisi Google Now için kullanılabilir hale getirmesi mükkemmel olacak gibi görünüyor.


Çağrı Ultay
Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünde lisansımı tamamlarken Kültürel Çalışmalar ilgi alanıma girdi. Daha sonra İstatistik yüzünden bıraktığım bir Psikoloji Çift Anadal serüvenim oldu. Mezun olduktan sonra özel bir kurumda Kurumsal İletişim ve Sosyal Medya Departmanında çalışırken Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Bölümünde Yüksek Lisans’a başladığımda “İnsan ve Kültür”e olan merakım ve hayranlığım iyice arttı ve istifamı verdim. Şuan tezim üzerinde çalışıyorum. VUUB’da Kültür, Sanat, Antropoloji, Sosyal Medya ve ilgilendiğim konularda bilgimi ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Apple iPad için Microsoft Office Yakında

Önceki haber

HootSuite, Google Chrome için Yenilenen Hootlet’i Yayınladı

Sonraki haber

İlginizi Çekebilir

Kategori: Aygıtlar